Zima na wsi nie musi być nudna

Dodano: 05.04.2013
Od 28 lutego do 16 marca Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży na Świetlicy w Żółkowie.
Od 28 lutego do 16 marca Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży na Świetlicy w Żółkowie. Akcja pod hasłem 'Zima na wsi nie musi być nudna' miała na celu zainteresowanie dzieci i młodzież zdrowym wypoczynkiem i czynnym spędzaniem wolnego czasu.W tym czasie odbyły się różnorodne warsztaty plastyczno-artystyczne.

Zajęcia ruchowe i zabawy na świeżym powietrzu.A także rozgrywki w bilarda tenisa stołowego i piłkarzyki. Młodzież obejrzała film dydaktyczny o szkodliwości używek, oraz jak skutecznie bronić się  przed namowami do spróbowania np; narkotyków lub alkoholu.Uczestnicy zajęć świetlicowych wzięli też dwukrotnie udział w wyjeździe na jasielski basen.

Najwytrwalsi i najbardziej zaangażowani otrzymali na zakończenie akcji paczki ze słodyczami. Mamy nadzieję, że zajęcia choć trochę uświadomiły dzieciom i młodzieży,że nie tylko komputer i telewizor mogą być' kumplami' w wolnych chwilach. 'Razem z innymi dziećmi jest weselej i ciekawiej' - to opinia jednego z uczestników - i tego się trzymajmy.

J.Pawluś