Wysoki kontrast

Odpowiadamy na pytania Mieszkańców w sprawie Projektu: „Poprawa jakości powietrza poprzez wymianę źródeł ciepła w domach prywatnych na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki – Projekt 3.3.1” w zakresie wymiany źródeł ciepła na kotły gazowe oraz kotły na biomasę.
 


Pytanie 1.: Czy projekt będzie realizowany w 2020 r.?

Odpowiedź: Tak. Planowany termin wyboru wykonawcy dostawy i montażu kotłów to koniec lipca 2020 r. Zgodnie z umową o dofinansowanie Projektu, wykonawca ma zamontować wszystkie kotły w terminie do 31 marca 2021 r. Nie można wykluczyć jednak zmian powyższych terminów z uwagi na aktualny stan epidemiczny w kraju. Obecnie  realizacja Projektu nie jest w żaden sposób zagrożona.
 


Pytanie 2.: Kiedy zostanie ogłoszony przetarg na wymianę starych źródeł ciepła na nowe?

Odpowiedź: Obecnie przygotowywana jest dokumentacja przetargowa. Wykonawca projektów uzgadnia różnice mocy z mieszkańcami, a kontakt jest utrudniony z uwagi na stan epidemiczny. Wybór wykonawcy planuje się w okresie wakacyjnym br. 
Po wyborze wykonawcy będzie znany producent kotła.
 


Pytanie 3.: Czy mieszkańcy mają zaopatrzyć się w opał na sezon grzewczy 2020-2021?

Odpowiedź: Planuje się realizację montaży od końca lipca 2020 r. do końca marca 2021 r. (wejście ekip do budynków mieszkańców, dostawy materiałów i urządzeń) jednakże, z uwagi na przedłużający się stan epidemiczny w kraju  termin ten może ulec przedłużeniu. Prosimy o samodzielne podjęcie decyzji w tej sprawie.
 


Pytanie 4.: Nie było u mnie przeglądu projektowego pomimo, że podpisałem umowę z gminą już w styczniu. Czy będę miał zamontowany kocioł?

Odpowiedź: Tak. Dla tych mieszkańców, gdzie nie było przeglądu projektowego (np. podpisali umowę z gminą w tym roku) nowo wybrany wykonawca dostawy i montażu kotła będzie miał w zakresie również zaprojektowanie instalacji.
                                                                                                                                                                                                           Wojciech Piękoś
                                                                                                                                                                                                          Wójt Gminy Jasło

 

Zobacz również

Komunikaty Gminne o koronawirusie

Wybory Prezydenta RP 2020

Doceniony został gminny Program "Opieka wytchnieniowa"

Ochrona dziedzictwa kulturowego Gminy

Wspieramy potrzebujące rodziny

Kapela Trzcinicoki Matce Bożej

Położona została nowa nawierzchnia na drodze w Warzycach

Dzień Samorządu Terytorialnego

W Gminie Jasło najmłodsze dzieci wracają do szkół

Wiosenne koszenie traw w Gminie Jasło

Przedłużenie pełnienia funkcji dyrektorów szkół

Szkoły przygotowane na przyjęcie uczniów z klas I-III oraz na konsultacje dla ósmoklasistów

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!