Wysoki kontrast
W poniedziałek, 11 maja br. otwarte zostały wszystkie przedszkola przy szkołach podstawowych w Gminie Jasło. Na dzieci oczekuje osiem publicznych placówek, do których rodzice przyprowadzili rano siedmioro maluchów. 

Wszystkie przedszkola gminne przygotowane są do przyjmowania dzieci z zachowaniem najwyższej staranności sanitarnej. Nauczyciele dbają o zachowanie procedury. Placówki wyposażone są w środki higieny osobistej oraz płyn do dezynfekcji. 

Przedszkola sprawują opiekę nad dziećmi, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Do przedszkoli przyjmowane są głównie maluchy, których oboje rodzice pracują bądź samotnie wychowują dziecko. Obecnie pierwszeństwem w przyjęciu objęte są dzieci pracowników systemu ochrony zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych działających na rzecz zapobiegania i zwalczania COVID-19. 

Oprócz przedszkoli gminnych także w niepublicznym przedszkolu w Osobnicy pojawiło się dziś rano siedmioro dzieci. 

Łącznie na terenie gminy w poniedziałek opieką przedszkolną objęto czternaścioro dzieci. 

Szczegóły o procedurach i funkcjonowaniu przedszkoli znajdują się na stronach gminnych szkół podstawowych. 

Galeria

Zobacz również

Konsultacje z mieszkańcami poszkodowanymi w powodzi

Komunikaty Gminne o koronawirusie

Prezes PGNiG w zabytkowym kościele św. Doroty w Trzcinicy

PGNiG przekazało powodzianom sprzęt AGD

100 tys. zł dla Gminy

Prezydent Andrzej Duda odwiedził powodzian

Gmina Jasło dotknięta skutkami powodzi

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Biblioteki wznawiają działalność czytelni i wypożyczalni

Na szlaku winnic w Gminie Jasło

Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty

Odnowiona mogiła żołnierska

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!