Wysoki kontrast

W zabytkowej trzcinickiej plebanii trwa modernizacja budynku - od wymiany poszycia dachowego do osuszenia fundamentów. Po zakończeniu prac swoją siedzibę będzie miała tu Filia Gminnej Biblioteki w Jaśle z siedzibą w Szebniach. Remont dofinansowano na kwotę ponad 552 tys. zł w ramach priorytetu Infrastruktura Bibliotek 2016-2020 będącego częścią Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Operatorem priorytetu Infrastruktura Bibliotek jest Instytut Książki. Wkład własny wynosi 184 037,00 zł.

Została wymieniona stolarka okienna, poszycie dachowe, dobiega końca remont wewnątrz budynku oraz osuszenia fundamentów. Budynek będzie miał nową elewację. Prace przebudowy zakończą się końcem czerwca br., a od lipca zostaną wznowione dalsze prace związane z zagospodarowaniem terenu wokół budynku zabytkowej plebanii dla trzcinickiej filii bibliotecznej. 

Filia trzcinicka otrzyma również nowe wyposażenie czytelni, pracowni internetowej, sali konferencyjnej  oraz punktu informacji turystycznej.

Zgodnie z planem czytelnicy będą mogli korzystać z budynku nowej biblioteki od września 2020 r.

Plebania została zbudowana w latach 1890-1900 w stylu neorenesansowym. Była użytkowana jeszcze do lat 90-tych XX w. Koszt inwestycji, to ponad 736 tys. zł. Oprócz siedziby filii biblioteki publicznej, znaleźć się tu ma także centrum informacji turystycznej i lokalnej. Gmina Jasło w przyszłości planuje wprowadzenie „biletu łączonego”, uprawniającego do zwiedzania Karpackiej Troi i zabytkowego kościoła św. Doroty.
 

Galeria

Zobacz również

Komunikaty Gminne o koronawirusie

Wybory Prezydenta RP 2020

Doceniony został gminny Program "Opieka wytchnieniowa"

Ochrona dziedzictwa kulturowego Gminy

Wspieramy potrzebujące rodziny

Kapela Trzcinicoki Matce Bożej

Położona została nowa nawierzchnia na drodze w Warzycach

Dzień Samorządu Terytorialnego

W Gminie Jasło najmłodsze dzieci wracają do szkół

Wiosenne koszenie traw w Gminie Jasło

Przedłużenie pełnienia funkcji dyrektorów szkół

Szkoły przygotowane na przyjęcie uczniów z klas I-III oraz na konsultacje dla ósmoklasistów

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!