Wysoki kontrast

Gmina Jasło jest właścicielem gruntów o ogólnej powierzchni ponad 316 ha. Dorocznie w ramach dbałości o środowisko wykaszane są obszary w obrębie dróg gminnych publicznych i wewnętrznych, a także zgłoszone przez wiejskie samorządy tereny zielone. 

W tym roku zaplanowano dwukrotne koszenie terenów zielonych. Do końca maja nastąpi pierwsze koszenie w 10 miejscowościach Gminy. Prace przeprowadzone zostaną w: Brzyściu, Chrząstówce, Łaskach, Niepli, Opaciu, Osobnicy, Szebniach, Warzycach, Wolicy i Zimnej Wodzie. Koszenie traw przeprowadzone zostanie na blisko 8 ha gminnych terenów zielonych. 

Ponowne wykaszanie traw planowane jest latem. W zależności od przewidywanej suszy i kondycji roślinności odbędzie się w sierpniu lub we wrześniu. 

Planowane jest również dwukrotne wykaszanie ponad 280 tys. m2 poboczy dróg gminnych i wewnętrznych. Koszenie wykonane zostanie na szerokości co najmniej 1,25 m. Uwzględnia się koszenie wokół znaków i barier drogowych. Pobocza koszone będą we wszystkich miejscowościach naszej gminy. Pierwszy termin prac to okres 1 - 13 czerwca, a następnie 30 lipca – 12 sierpnia.  

Zobacz również

Apel o pomoc dla powodzian

Komunikaty Gminne o koronawirusie

Zbiórka dla powodzian w Trzcinicy

100 tys. zł dla Gminy

Prezydent Andrzej Duda odwiedził powodzian

Gmina Jasło dotknięta skutkami powodzi

Zakończenie roku szkolnego 2019/2020

Biblioteki wznawiają działalność czytelni i wypożyczalni

Na szlaku winnic w Gminie Jasło

Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty

Odnowiona mogiła żołnierska

Dzieciom o zwierzętach

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!