Wysoki kontrast

Uczniowie i nauczyciele z ośmiu szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Jasło kończą wyjątkowy rok szkolny 2019/2020. Upragnione wakacje rozpocznie 807 uczniów, z czego 109 osób to absolwenci klas ósmych, którzy przystąpili niedawno do egzaminu ósmoklasisty, a od 1 września br. rozpoczną naukę w szkołach ponadpodstawowych. 

Kończący się rok szkolny przyniósł w drugim półroczu nietypowe wyzwania związane z pandemią COVID-19. Nauka odbywała się z sposób zdalny przy wykorzystaniu technik komunikowania się na odległość. Szkoły Podstawowe w Gminie Jasło były dobrze przygotowane i wyposażone do podjęcia tego typu pracy. Dzięki zrealizowanym programom unijnym placówki oświatowe doposażone zostały w nowoczesny sprzęt informatyczny, niezawodne sieci komputerowe, a także liczne pomoce dydaktyczne. Działania te znacznie ułatwiły nauczycielom i uczniom realizację kształcenia w formie e-lekcji.  

Na zakończenie roku szkolnego Wójt Gminy Jasło nagrodził uczniów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce. Nagroda został przyznana najlepszemu uczniowi z każdej klasy, a także dwóm uczniom, którzy osiągnęli znaczące sukcesy naukowe w konkursach organizowanych przez Podkarpackiego Kuratora Oświaty. Oprócz uczniów z najlepszymi wynikami w nauce, nagrodę Wójta Gminy Jasło otrzymali także dziewczęta i chłopcy, którzy zdobyli znaczące sukcesy w dziedzinie sportu a także w dziedzinie artystycznej. 

 
Osobom wyróżnionym oraz wszystkim pozostałym uczniom i nauczycielom życzymy 
udanych i bezpiecznych wakacji !


 
 

Zobacz również

Apel o pomoc dla powodzian

Komunikaty Gminne o koronawirusie

Zbiórka dla powodzian w Trzcinicy

100 tys. zł dla Gminy

Prezydent Andrzej Duda odwiedził powodzian

Gmina Jasło dotknięta skutkami powodzi

Biblioteki wznawiają działalność czytelni i wypożyczalni

Na szlaku winnic w Gminie Jasło

Rozpoczyna się egzamin ósmoklasisty

Odnowiona mogiła żołnierska

Dzieciom o zwierzętach

Doceniony został gminny Program "Opieka wytchnieniowa"

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!