Wysoki kontrast

We wtorek, 30 czerwca Prezydent RP Andrzej Duda spotkał się z mieszkańcami dotkniętymi skutkami powodzi błyskawicznej na Podkarpaciu. Odwiedził on również mieszkańców Trzcinicy, którzy ze łzami w oczach opowiadali o ostatnim wydarzeniu. Prezydent RP zapoznał się z rozmiarem szkód i zniszczeń wyrządzonych przez żywioł. Spotkał się też z przedstawicielami lokalnych władz.

Pan Andrzej Duda poinformował, że mieszkańcy mogą liczyć na wsparcie ze strony państwa. Przekazał informację, że firma PGNiG wspomoże ofiary powodzi przekazując sprzęt AGD niezbędny do podjęcia normalnego funkcjonowania gospodarstw domowych.

Prezydent Rzeczypospolitej podziękował wszystkim służbom, a w szczególności strażakom i żołnierzom za pomoc okazaną mieszkańcom Trzcinicy i innych miejscowości dotkniętych skutkami powodzi.

Źródło zdjęć: www.wirtualnejaslo.pl