Wysoki kontrast

Gmina Jasło otrzymała 100 tysięcy złotych od Rady Miasta Warszawy na pomoc dla miejscowości, które ucierpiały w wyniku powodzi w dniu 27 czerwca br. Za przyjęciem uchwały głosowało 55 radnych, jedna osoba była przeciw, dwoje radnych wstrzymało się od głosu. Wnioskodawcą projektu był wiceprzewodniczący rady Dariusz Figura z PiS.

Jak podaje portal samorządowy wiceprzewodniczący przypomniał podczas sesji, że rada Warszawy ma dobrą tradycję pomagania gminom, które - z przyczyn losowych - znalazły się w kłopotach.
- Z taką sytuacją mamy obecnie do czynienia w gminie wiejskiej Jasło, gdzie wiele miejscowości, w szczególności miejscowość Trzcinica, uległa bardzo dużym zniszczeniom z powodu podtopień i powodzi – mówił Dariusz Figura.

- W rozmowie telefonicznej podziękowałem panu przewodniczącemu Dariuszowi Figurze za zainicjowanie uchwały. Zaprosiłem go do odwiedzenia Jasła i naszej gminy. Jak się okazało pan przewodniczący jest przewodnikiem beskidzkim i często bywa w naszej części kraju – powiedział Wojciech Piękoś wójt gminy Jasło.

Uchwała została podjęta w dniu 2 lipca 2020 r.
 

Zobacz również

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle wznawia przyjmowanie próbek do bezpłatnych badań wody ze studni przydomowych

Komunikaty Gminne o koronawirusie

Premiera filmu „Myśmy…”

Wakacyjny wyjazd dla dzieci z Gminy Jasło

Wirtualne szkolenia / Biblioteka on-line

Kiermasz na rzecz powodzian z Gminy Jasło

3 000 maseczek z Zakładu Karnego w Jaśle

Projekt "Mój prąd"

Gratulujemy Panie Prezydencie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle przystępuje do realizacji bezpłatnych badań próbek wody ze studni przydomowych

Wyniki II tury wyborów prezydenckich w Gminie Jasło (12 lipca 2020 r.)

Prezes PGNiG w zabytkowym kościele św. Doroty w Trzcinicy

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!