Wysoki kontrast
70 rodzin z Trzcinicy, które ucierpiały w ostatnich nawałnicach otrzymało w czwartek (9 lipca br.) sprzęt AGD od spółki PGNiG – 30 pralek i 40 kuchni gazowych. Jedna rodzina otrzyma ponadto piec gazowy. Sprzęt przekazał i spotkał się z powodzianami Jerzy Kwieciński – prezes PGNiG. Do Trzcinicy przyjechali także m.in. Adam Pawluś – starosta jasielski, Wojciech Zając – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Wojciech Piękoś – wójt Gminy Jasło. 

W trakcie konferencji prasowej prezes J. Kwieciński podkreślał, że  przekazywana pomoc jest dostosowana do potrzeb mieszkańców. „Chcemy pokazać, że polskie, duże firmy potrafią dbać nie tylko o siebie, ale również umieją pomagać innym. Realizujemy tym samym nasze hasło +Jesteśmy blisko Ciebie+" – powiedział.

Prezes J. Kwieciński przypomniał również, że to prezydent Andrzej Duda, który był w ubiegłym tygodniu na Podkarpaciu na terenach dotkniętych powodzią zapowiedział, że PGNiG będzie pomagać. "Dlatego tu jesteśmy. Widać, że współpraca buduje" - stwierdził.

Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś podkreślił że woda zniszczyła w Trzcinicy 157 domów. "To jest ogromna skala. Trzcinica liczy ok. 800 numerów. Czyli niemal 1/4 domów została w jakiś sposób zniszczona". Przekazanie przez PGNiG sprzętu AGD Wojciech Piękoś nazwał "pięknym gestem". "To gest, który niesie otuchę" - dodał wójt.

Wójt Gminy Jasło podziękował prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za zainicjowanie akcji pomocy dla powodzian z Trzcinicy oraz prezesowi Jerzemu Kwiecińskiemu za okazaną pomoc. 

materiał wł., PAP
 

Galeria

Zobacz również

Gorayscy w Pskowie

Zakończył się II etap przebudowy drogi w Warzycach w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim

Apel o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, samotne, chore czy niepełnosprawne

Droga w Trzcinicy przebudowana ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych

Mieszkańcu, segreguj śmieci

Zakończenie akcji „Pomoc dla posiadaczy chryzantem”

Zmarł śp. ks. Kazimierz Brzyski, emerytowany proboszcz z Warzyc

Cmentarze z okresu I wojny światowej w Gminie Jasło

Jak zarezerwować książkę w bibliotece nie wychodząc z domu?

Modernizacja dróg w Wolicy i Niepli

Gmina Jasło wyremontowała kolejne drogi

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!