Wysoki kontrast
70 rodzin z Trzcinicy, które ucierpiały w ostatnich nawałnicach otrzymało w czwartek (9 lipca br.) sprzęt AGD od spółki PGNiG – 30 pralek i 40 kuchni gazowych. Jedna rodzina otrzyma ponadto piec gazowy. Sprzęt przekazał i spotkał się z powodzianami Jerzy Kwieciński – prezes PGNiG. Do Trzcinicy przyjechali także m.in. Adam Pawluś – starosta jasielski, Wojciech Zając – radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Wojciech Piękoś – wójt Gminy Jasło. 

W trakcie konferencji prasowej prezes J. Kwieciński podkreślał, że  przekazywana pomoc jest dostosowana do potrzeb mieszkańców. „Chcemy pokazać, że polskie, duże firmy potrafią dbać nie tylko o siebie, ale również umieją pomagać innym. Realizujemy tym samym nasze hasło +Jesteśmy blisko Ciebie+" – powiedział.

Prezes J. Kwieciński przypomniał również, że to prezydent Andrzej Duda, który był w ubiegłym tygodniu na Podkarpaciu na terenach dotkniętych powodzią zapowiedział, że PGNiG będzie pomagać. "Dlatego tu jesteśmy. Widać, że współpraca buduje" - stwierdził.

Wójt Gminy Jasło Wojciech Piękoś podkreślił że woda zniszczyła w Trzcinicy 157 domów. "To jest ogromna skala. Trzcinica liczy ok. 800 numerów. Czyli niemal 1/4 domów została w jakiś sposób zniszczona". Przekazanie przez PGNiG sprzętu AGD Wojciech Piękoś nazwał "pięknym gestem". "To gest, który niesie otuchę" - dodał wójt.

Wójt Gminy Jasło podziękował prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie za zainicjowanie akcji pomocy dla powodzian z Trzcinicy oraz prezesowi Jerzemu Kwiecińskiemu za okazaną pomoc. 

materiał wł., PAP
 

Galeria

Zobacz również

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle wznawia przyjmowanie próbek do bezpłatnych badań wody ze studni przydomowych

Komunikaty Gminne o koronawirusie

Premiera filmu „Myśmy…”

Wakacyjny wyjazd dla dzieci z Gminy Jasło

Wirtualne szkolenia / Biblioteka on-line

Kiermasz na rzecz powodzian z Gminy Jasło

3 000 maseczek z Zakładu Karnego w Jaśle

Projekt "Mój prąd"

Gratulujemy Panie Prezydencie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle przystępuje do realizacji bezpłatnych badań próbek wody ze studni przydomowych

Wyniki II tury wyborów prezydenckich w Gminie Jasło (12 lipca 2020 r.)

Prezes PGNiG w zabytkowym kościele św. Doroty w Trzcinicy

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!