Wysoki kontrast

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach w ostatnim czasie zakwalifikowała się do dwóch ogólnopolskich projektów szkoleniowych, których celem jest wyposażenie bibliotekarzy w wiedzę i kompetencje, które pozwolą na przeniesienie części oferty kulturalnej bibliotek w środowisko wirtualne. 

Spotkania szkoleniowe i webinaria - wszystkie w przestrzeni wirtualnej z wykorzystaniem platform internetowych i narzędzi IT, już się rozpoczęły i potrwają do września. 

Bardzo prawdopodobne jest, że część zmian  jakie spowodowała pandemia i ograniczenia z tym związane okaże się trwała i będą one wymagać stałego rozwijania umiejętności pracowników kultury, by móc sprawnie funkcjonować online i pomagać w tym innym.

Projekt WIRTUALNE SZKOLENIA = REALNE KOMPETENCJE - realizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Zarząd Główny w ramach programu MKiDN “Kultura w sieci”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

W ramach tego projektu - 45 bibliotekarzy z całej Polski bierze udział w cyklu bezpłatnych szkoleń przygotowujących do organizacji różnego rodzaju wirtualnych imprez dla użytkowników, a następnie przeprowadzi w swoim środowisku wydarzenia kulturalne online.

Projekt BIBLIOTEKA ON-LINE realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Stowarzyszenie LABIB (również program MKiDN „Kultura w sieci”). Bierze w nim udział 36 bibliotek z całego kraju, które dzięki temu rozszerzą ofertę swoich działań online dla różnych grup mieszkańców. 

Bibliotekarze, biorący udział w spotkaniach zyskują możliwości rozwoju zawodowego i osobistego oraz szansę wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z innymi pracownikami bibliotek z całego kraju.

MAMY nadzieję, że dzięki tym szkoleniom BIBLIOTEKA będzie mogła zaproponować swoim użytkownikom takie działania, które w jak największym stopniu będą odpowiadać ich obecnym potrzebom. 
 
 GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Zobacz również

Zakończył się II etap przebudowy drogi w Warzycach w ramach Funduszu Dróg Samorządowych

Sadzenie drzew i krzewów miododajnych, sposobem na ochronę bioróżnorodności w województwie podkarpackim

Apel o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby bezdomne, starsze, samotne, chore czy niepełnosprawne

Droga w Trzcinicy przebudowana ze wsparciem Funduszu Dróg Samorządowych

Mieszkańcu, segreguj śmieci

Zakończenie akcji „Pomoc dla posiadaczy chryzantem”

Zmarł śp. ks. Kazimierz Brzyski, emerytowany proboszcz z Warzyc

Cmentarze z okresu I wojny światowej w Gminie Jasło

Jak zarezerwować książkę w bibliotece nie wychodząc z domu?

Modernizacja dróg w Wolicy i Niepli

Gmina Jasło wyremontowała kolejne drogi

Nowe obiekty rekreacyjne w Gminie Jasło

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!