Wysoki kontrast

Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach w ostatnim czasie zakwalifikowała się do dwóch ogólnopolskich projektów szkoleniowych, których celem jest wyposażenie bibliotekarzy w wiedzę i kompetencje, które pozwolą na przeniesienie części oferty kulturalnej bibliotek w środowisko wirtualne. 

Spotkania szkoleniowe i webinaria - wszystkie w przestrzeni wirtualnej z wykorzystaniem platform internetowych i narzędzi IT, już się rozpoczęły i potrwają do września. 

Bardzo prawdopodobne jest, że część zmian  jakie spowodowała pandemia i ograniczenia z tym związane okaże się trwała i będą one wymagać stałego rozwijania umiejętności pracowników kultury, by móc sprawnie funkcjonować online i pomagać w tym innym.

Projekt WIRTUALNE SZKOLENIA = REALNE KOMPETENCJE - realizowany jest przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich - Zarząd Główny w ramach programu MKiDN “Kultura w sieci”, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

W ramach tego projektu - 45 bibliotekarzy z całej Polski bierze udział w cyklu bezpłatnych szkoleń przygotowujących do organizacji różnego rodzaju wirtualnych imprez dla użytkowników, a następnie przeprowadzi w swoim środowisku wydarzenia kulturalne online.

Projekt BIBLIOTEKA ON-LINE realizowany jest przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego i Stowarzyszenie LABIB (również program MKiDN „Kultura w sieci”). Bierze w nim udział 36 bibliotek z całego kraju, które dzięki temu rozszerzą ofertę swoich działań online dla różnych grup mieszkańców. 

Bibliotekarze, biorący udział w spotkaniach zyskują możliwości rozwoju zawodowego i osobistego oraz szansę wymiany doświadczeń i dobrych praktyk z innymi pracownikami bibliotek z całego kraju.

MAMY nadzieję, że dzięki tym szkoleniom BIBLIOTEKA będzie mogła zaproponować swoim użytkownikom takie działania, które w jak największym stopniu będą odpowiadać ich obecnym potrzebom. 
 
 GBP w Jaśle z/s w Szebniach

Zobacz również

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle wznawia przyjmowanie próbek do bezpłatnych badań wody ze studni przydomowych

Komunikaty Gminne o koronawirusie

Premiera filmu „Myśmy…”

Wakacyjny wyjazd dla dzieci z Gminy Jasło

Kiermasz na rzecz powodzian z Gminy Jasło

3 000 maseczek z Zakładu Karnego w Jaśle

Projekt "Mój prąd"

Gratulujemy Panie Prezydencie

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jaśle przystępuje do realizacji bezpłatnych badań próbek wody ze studni przydomowych

Wyniki II tury wyborów prezydenckich w Gminie Jasło (12 lipca 2020 r.)

Prezes PGNiG w zabytkowym kościele św. Doroty w Trzcinicy

PGNiG przekazało powodzianom sprzęt AGD

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!