Wysoki kontrast

Dzieci z terenu województwa podkarpackiego, w tym z Gminy Jasło w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia przebywały w Wiśle na zaproszenie Pierwszej Damy RP Agaty Kornhauser - Duda. W kolonii wzięli udział uczniowie z Trzcinicy oraz Kowalów. Po czerwcowej powodzi i traumatycznych przeżyciach dzieci miały możliwość zregenerowania sił w Rezydencji Prezydenta RP w Wiśle. 

Na miejscu uczniowie spotkali się z życzliwym i ciepłym przyjęciem. Program pobytu dzieci w Wiśle był bardzo atrakcyjny. Dzieci uczestniczyły w szeregu ciekawych spotkań np. z przedstawicielami służb mundurowych - Policją, GOPR-em oraz Strażą Pożarną. Na pewno w pamięci uczniów pozostanie również spotkanie z Panem Tomaszem Bujokiem - burmistrzem Wisły, który w barwny i ciekawy sposób opowiadał dzieciom o historii miejscowości oraz tradycjach tego regionu. Kolejną atrakcją, a zarazem niespodzianką dla dzieci było spotkanie z Adamem Małyszem, który serdecznie rozmawiał z gośćmi, a potem rozdawał autografy. Podczas pobytu w Wiśle uczniowie realizowali bogaty program kulturowo- turystyczny. Dzieci korzystały między innymi z nowoczesnych basenów w parku wodnym Tropikana, zwiedziły zoo w Chorzowie i śląski stadion. Dodatkowo organizatorom udało się uatrakcyjnić pobyt uczniów ciekawymi wycieczkami na Stożek, Baranią Górę, wyciągiem na Skolnity. Dzieci zwiedziły także okoliczne muzea, gdzie uczestniczyły w ciekawych warsztatach - tkając płótno z lnu i robiąc koniakowskie koronki. Uczniowie dzięki temu, że aktywnie spędzali czas podczas wspólnych wycieczek, spacerów oraz zabaw zintegrowali się ze sobą, nawiązały się nowe przyjaźnie. Na pewno ten wyjazd pozostanie wszystkim na długo w pamięci zwłaszcza, że organizatorzy starali się, aby dzieciom niczego nie brakowało zapewniając przy tym fachową pomoc i opiekę.  
Renata Lechowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej w Trzcinicy


 

Galeria

Zobacz również

Otwarcie nowej siedziby Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach

Dzieje Rodu Gorayskich

Zainaugurowano działalność Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Jaśle

Zakup specjalistycznego wyposażenia dla jednostek OSP z Gminy Jasło

Kolejne spotkania Klubu Seniora

W Gminie Jasło rozpoczęła się realizacja Programu – „Opieka Wytchnieniowa” – edycja 2020

Sprzątanie świata w Gminie Jasło

Remont drogi w Trzcinicy

Remont ogrodzenia cmentarza wojennego Nr 21 w Warzycach

Uroczystość złożenia kwiatów na grobie strzelca Kazimierza Mazurczaka

Narodowe Czytanie "Balladyny" w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy

Narodowe Czytanie "Balladyny" w świetlicy w Szebniach

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!