Wysoki kontrast

W Warzycach rozpoczęła się przebudowa blisko 1 km drogi gminnej przez wieś. Modernizacja dotyczy dalszego odcinka przebudowanej w ubiegłym roku drogi (od drogi krajowej nr 28 w kierunku centrum miejscowości) w kierunku Domu Ludowego i dalej Szkoły Podstawowej. Jezdnia uzyska jednolitą szerokość 5 m. Zbudowany zostanie prawostronny chodnik dla pieszych o szerokości 1,5 m (ciąg dalszy od istniejącego odcinka w kierunku Domu Ludowego). Wzdłuż drogi, na kilku odcinkach, ułożone zostaną betonowe rury odwadniające. Pobocza zostaną wyprofilowane i utwardzone. Koszt całej inwestycji wyniesie prawie 700 tysięcy złotych, z czego ponad 500 tysięcy złotych pochodzi z dofinansowania z rządowego programu Fundusz Dróg Samorządowych. Umowny termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na listopad 2020 r.