Wysoki kontrast

W Trzcinicy trwa przebudowa blisko 800 m drogi gminnej. Modernizacja prowadzona jest w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W wyniku czerwcowej powodzi prace zostały wstrzymane. Roboty dotyczą odcinka od Domu Ludowego do skrzyżowania z drogą wewnętrzną. Położona została nowa nawierzchnia bitumiczna. Jezdnię poszerzono do 5 m. Przebudowane zostaną przepusty, co poprawi ich drożność. Koszt planowanych robót budowlanych wyniesie 457 315,23 zł, ale ze względu na skutki powodzi koszt inwestycji wzrośnie o około 100 000,00 zł. Dofinansowanie z rządowego programu Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 307 330,00 zł.  Umowny termin zakończenia inwestycji zaplanowany jest na listopad 2020 r.