Wysoki kontrast

Ponad 700 wolontariuszy – uczniów szkół podstawowych z Gminy Jasło weźmie udział w 27. edycji Akcji Sprzątanie świata 2020. I choć tegoroczna Akcja niewątpliwie będzie się różnić od poprzednich edycji z powodu pandemii COVID-19, nie zapominamy, że Ziemia to nasz wspólny dom. Nie mamy innego i musimy o niego zadbać. Udział w Akcji zapowiedziały szkoły podstawowe z Jareniówki, Trzcinicy, nr 1 i 2 z Osobnicy, Opacia, Warzyc, Szebni, Niepli i Zespół Szkół Społecznych im. A. Mickiewicza w Jaśle. 

W tym roku szczególną uwagę poświęcimy plastikowi. Jak pokazują badania, Polak na co dzień zużywa bardzo duże ilości plastiku. Jednorazowe torby na zakupy, plastikowe butelki, słomki, kubki… to tylko wierzchołek góry lodowej, ale już teraz możemy zastanowić się, czy możemy zredukować swoje zużycie plastiku lub nawet zrezygnować z niektórych przedmiotów, które nas otaczają. 

Urząd Gminy Jasło, koordynujący działania, przygotował dla szkół pakiety niezbędnego wyposażenia – worki oraz rękawiczki, które otrzymają wolontariusze podczas Akcji. 

Sprzątamy Polskę w Wielkim Finale jak zawsze w 3. weekend września: 18. (piątek), 19. (sobota) i 20. (niedziela) pod hasłem: Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję. 

Miniaturka autorstwa mali maeder z Pexels

Zobacz również

Ćwiczenia przeciwpożarowe w Urzędzie Gminy Jasło

Narodowe czytanie w Gminie Jasło

Kolejne zajęcia w Klubach Seniora

Złote Gody w Gminie Jasło

Uruchomiono przejazd uszkodzonym przepustem w Warzycach koło Szkoły Podstawowej i kościoła

Życzenia z okazji Dnia Nauczyciela

Sukces uczennic z SP w Szebniach w lekkoatletyce

"Zdalna Szkoła +" - Gmina Jasło po raz drugi otrzymała dofinansowanie na zakup sprzętu komputerowego dla uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy

Remont drogi w Wolicy

Zespół Pieśni i Tańca Jaślanie

Dzieje rodu Gorayskich

Laptopy dla poszkodowanych w wyniku powodzi

Używamy Cookies - Więcej

Bądź na bieżąco z nowościami i promocjami. Zapisz się na newsletter!