Wysoki kontrast

Opieka wytchnieniowa to forma wsparcia dla opiekunów osób niepełnosprawnych. Polega na zapewnieniu opieki dzieciom z orzeczeniem o niepełnosprawności oraz osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności lub orzeczeniami równoważnymi w sytuacji, gdy ich opiekun, z uwagi na zdarzenie losowe, konieczność wypoczynku czy załatwienia codziennych spraw, nie może tej opieki sprawować samodzielnie. Członek rodziny lub opiekun sprawujący bezpośrednią opiekę nad dzieckiem/osobą niepełnosprawną, którym przyznano pomoc w postaci usługi opieki wytchnieniowej nie ponosi odpłatności za usługę przyznaną w ramach Programu.

W Gminie Jasło 24 osoby zakwalifikowane do Programu będą korzystać z 240 godzin usługi opieki wytchnieniowej w ramach pobytu dziennego, w miejscu zamieszkania osoby niepełnosprawnej.
Miniaturka autorstwa Marcus Aurelius z Pexels