W bibliotece feriujemy na maxa!

Dodano: 08.02.2012
A A A
Tegorocznym warsztatom feryjnym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach przyświeca hasło pt. „Moja miejscowość w Internecie” – Fundacji Wspomagania Wsi.


Zawitała do nas Zima –
bielusieńko wokół,
ptaki świergot uciszyły-
wszędzie: cisza, spokój…
Mrozem skrzypi pięknie
śnieżek pod butami,
będziemy się bawić
razem śnieżkami.”
        (Zima – M. Tomasik)

Tegorocznym warsztatom feryjnym organizowanym przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle z/s w Szebniach przyświeca hasło pt. „Moja miejscowość w Internecie” – Fundacji Wspomagania Wsi. Projekt realizowany jest na rzecz dzieci i młodzieży z Szebni. Celem projektu jest przedstawienie dowolną techniką plastyczną pięknych, niezwykłych i poniekąd już dawno zapomnianych miejsc wsi Szebnie, a następnie pochwalenie się nimi w Internecie. Młodzi artyści z wielką przyjemnością, za pomocą papieru, kredek, farb oraz różnego rodzaju przedmiotów wykonali piękne rysunki, np. namalowany został zabytkowy Kościół, kapliczki, dworek, park, drewniane domostwa, szebieńskie zakłady usługowe oraz  krajobrazy.



Oprócz spotkań z ciekawą książką i filmem przyrodniczym pracownicy biblioteki przygotowali również szereg różnorodnych, ciekawych, interesujących zajęć. Uczestnicy wykonali kartki techniką quillingową i pergaminową, zdobiły różne przedmioty za pomocą odpowiednich materiałów i serwetek techniką decoupage oraz robiły biżuterię z modeliny. 






Zajęcia edukacyjno – artystyczne przeplatają elementy zabawy, relaksu i wypoczynku fizycznego.



W projekcie udział bierze 30 osób. Zadanie realizowane jest przy współpracy z Kołem Gospodyń Wiejskich z Szebni. To właśnie dzięki temu projektowi dzieci i młodzież, która została w swoich domach może w pożyteczny sposób spędzić wolny, feryjny czas.

GBP w Jaśle z/s w Szebniach i KGW Szebnie



Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności