Udane ferie w Trzcinicy już za nami

Dodano: 17.02.2012
A A A
Projekt POŻYTECZNE FERIE 2012 pod hasłem „Moja miejscowość w Internecie”, realizowany dzięki Fundacji Wspomagania Wsi, przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej dobiegł końca.    Projekt  POŻYTECZNE FERIE 2012  pod hasłem „Moja miejscowość  w Internecie”, realizowany dzięki Fundacji Wspomagania Wsi,  przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej dobiegł końca.    Dzięki staraniom członków Stowarzyszenia, przy współpracy Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, dzieci z miejscowości Trzcinica mogły atrakcyjnie spędzić czas minionych ferii.


    Między 30 stycznia, a 10 lutego w bibliotece  organizowane były codzienne zajęcia dla uczniów, którzy w tym roku nie wyjechali na zimowy wypoczynek. Interesująca i atrakcyjna oferta zajęć, zabawy integracyjne, konkursy, spotkania z ciekawymi ludźmi, a  przede wszystkim warsztaty plastyczno - manualne sprawiły, iż każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
     Podczas dwutygodniowych spotkań, na zajęciach edukacyjno - artystycznych, uczestnicy poznali najmodniejsze w ostatnim czasie techniki rękodzielnicze. Najpopularniejszą tym razem metodą okazało się bibułkarstwo. Pod czujnym okiem instruktorów i wolontariuszy,  mali artyści stworzyli piękne koszyczki pełne kolorowych krokusów, a także niezwykle barwne, doniczkowe storczyki. Dużo radości i frajdy sprawiło, zwłaszcza dziewczynkom, tworzenie biżuterii z modeliny, koralików i modnych broszek z organzy. Wszyscy mogli puścić wodze fantazji tworząc także  kartki okolicznościowe i obrazki metodą scrapbookingu i kolorowe drzewka szczęścia z drutu i koralików. Prawdziwym wyzwaniem jednak okazało się origami modułowe i kurczaki robione właśnie tą metodą. Ale ferie to nie tylko zajęcia artystyczne.  
    Organizatorzy   zadbali o to by każdy z uczestników projektu na długo zapamiętał ten zimowy czas. Wyjazd do Teatru Maska w Rzeszowie, na spektakl pt. „Mała syrenka”  i warsztaty teatralne, prowadzone przez jedną z aktorek , był także niecodzienną przygodą. Wyprawa do Remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Trzcinicy i niezwykle ciekawy pokaz  sprzętu i umundurowania także zachwycił  młodych ciekawskich.
    Tegorocznej edycji projektu Pożyteczne ferie towarzyszy hasło "Moja miejscowość w Internecie” Przez całe ferie uczestnicy pracowali zatem nad stroną internetową promującą Trzcinicę. Efektem tych działań jest powstała na stronie FWW,   www.atlaswsi.pl  , zakładka z informacjami o miejscowości.  Niezwykle pomocny okazał się tutaj konkurs fotograficzny „Moja Trzcinica w fotografii”, który także został zrealizowany w czasie feryjnych działań.
    W ramach projektu Fundacji Wspomagania Wsi organizatorzy zapewnili uczestnikom wyżywienie podczas trwania zajęć, wszelkie pomoce i materiały plastyczne, a także opiekę i życzliwą miłą atmosferę.    Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej składa serdeczne podziękowania Fundacji Wspomagania Wsi za dotację  do zadania,  wszystkim wolontariuszom, rodzicom i sponsorom, a także członkom OSP w Trzcinicy i pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach,  za pomoc w realizacji projektu.


Agnieszka Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności