Zimowe ferie pełne atrakcji w świetlicy w Jareniówce

Dodano: 20.02.2012
A A A
Podczas tegorocznych ferii młodzież i dzieci odwiedzające świetlicę w Jareniówce brali udział w warsztatach plastycznych czy w spotkaniu ze strażakami
"Kartka Walentynkowa"
Na świetlicy w Jareniówce dnia 30.I.2012 r. odbyły się warsztaty plastyczne "Kartka Walentynkowa". Dzieci pełne ciekawych pomysłów wykonały piękne kartki z okazji Dnia Zakochanych, technika była dowolna, więc i ci najmłodsi uczestnicy mogli wykazać się swoimi umiejętnościami. Gotowe kartki z pięknymi wierszami na pewno trafiły do zakochanego adresata.
Warsztaty przynosiły wiele radości, a czas można było sobie osłodzić lizakami ufundowanymi przez Zakład Cukierniczy "ASTRA" w Krajowicach.


"Pojemniki na kredki, długopisy"
31.I i 01.II.2012 r. na świetlicy w Jareniówce zostały zorganizowane zajęcia plastyczne. Dzieci własnoręcznie tworzyły piękne i kolorowe pojemniki techniką zwaną "Decoupage" . Tak krok po kroku ze zwykłych słoików powstały estetycznie wykonane prace przedstawiające pojemniki, które zdobią biurka małych artystów. Mimo mroźnej pogody uczestnicy bardzo chętnie brali udział w zajęciach, a za wytrwałość zostali nagrodzeni słodkimi upominkami.

"Spotkanie ze strażakiem"
- wyjazd integracyjny na świetlicę w Opaciu

Na zakończenie ferii czyli 10.II.2012 r. dzieci ze świetlicy w Jareniówce wzięły udział w spotkaniu ze strażakiem z jednostki OSP w Opaciu. W spotkaniu uczestniczyły również dzieci z Opacia. Atrakcją spotkania był wóz strażacki z włączonym sygnałem ratunkowym. Dzieci z bliska mogły zapoznać się z wyposażeniem pojazdu, przymierzyć hełmy tych bohaterów, sprawdzić jak ciężkie są buty oraz ubranie prawdziwego strażaka. Następnie dzieci udały się do świetlicy, gdzie ochotnicy, którzy marzą o zawodzie strażaka bardzo chętnie rysowali piękne wozy strażackie.D. MerkwaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności