Spotkanie z artystką ludową w Trzcinicy

Dodano: 21.02.2012
A A A
W dniu 17 lutego 2012 roku w świetlicy w Trzcinicy odbyło się spotkanie malarskie z Panią Renatą Podkulską artystką ludową naszego regionu

W dniu 17 lutego 2012 roku w świetlicy w Trzcinicy odbyło się spotkanie malarskie z Panią Renatą Podkulską  artystką ludową naszego regionu.W czasie spotkania zaproszony gość przybliżył i zapoznał dzieci z historią sztuki DECOUPAGE, oraz chętnie udzielał odpowiedzi na zadawane pytania. Po krótkiej pogadance artystka poprowadziła warsztaty plastyczne, na które udostępniła im własne materiały potrzebne do pracy (farby, pędzle, drewniane jajka, kolorowe serwetki, klej, lakier itp). Pod okiem malarki młodzi artyści ozdabiali drewniane jajka wykorzystując kolorowe serwetki z których wycinali wzory i przyklejali na wcześniej przygotowanej powierzchni jajka. Tak powoli powstawały piękne, oryginalne i niepowtarzalne artystyczne rękodzieła.Najmilszym momentem warsztatów było wykonanie  przez dzieci kolorowej pisanki dla siebie i zabranie jej do domu, by mogła ozdobić koszyczek wielkanocny. Na zakończenie spotkania wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali od artystki  kolorową pisankę jako nagrodę za udział w spotkaniu, co sprawiło dodatkowy uśmiech na twarzach dzieci. Bardzo serdecznie dziękuję pani Renacie Podkulskiej  za wspólne spotkanie,  które pozwoliło wszystkim doskonalić swoje zdolności artystyczne.
Organizatorem spotkania była świetlica GOK w Trzcinicy.

Irena GorczycaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności