Ferie zimowe w Niepli

Dodano: 21.02.2012
A A A
Wychowankowie świetlicy mimo dużych mrozów, miło i ciekawie spędzili tegoroczne ferie zimowe. Były gry, zabawy, rozmaite konkursy oraz różnego rodzaju zajęcia plastyczne.

Wychowankowie świetlicy mimo dużych mrozów,  miło i ciekawie spędzili tegoroczne ferie zimowe. Były gry,  zabawy, rozmaite  konkursy  oraz  różnego rodzaju  zajęcia plastyczne.


    Konkurs  muzyczny ,,KARAOKE’’

W dniu 02.02.2012r w świetlicy wiejskiej w Niepli  odbył się konkurs ,,KARAOKE‘’. Konkurs ten został zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy.

Wielu uczestników zmagało się z interpretacją znanych i lubianych przebojów muzyki rozrywkowej. Pomysł na takie wypełnienie czasu okazał się być trafiony, a przedsięwzięcie przyciągnęło liczną grupę młodzieży.
Konkurs okazał się bardzo dobrym pomysłem, bo zawsze można  w ciekawy i zorganizowany sposób zapewnić  ciekawą  zabawę .   Można przyjść, spotkać się rówieśnikami z innych świetlic.
W konkursie  wzięła  udział  młodzież w wieku szkolnym  z Bierówki, Chrząstówki i Niepli.  Decyzją jury, w skład którego weszły Jolanta Oszajca, Renat  Bachta, Genowefa Kiszka  wyłoniło:
 • I –  miejsce zajął Szymon Blezień z Bierówki,
 • II  - miejsce  zajęła Aleksandra Szwast z  Chrząstówki,
 • III – miejsce zajęła  Ewelina Osolińska  z Niepli.Wszyscy uczestnicy  konkursu zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi  oraz  słodyczami ufundowanymi przez GOK w  Jaśle z/s w Trzcinicy.

Turniej Tenisa Stołowego

W dniu 03 lutego 2012 roku w wiejskiej świetlicy w Niepli odbył się turniej tenisa stołowego. Wzięły w nim udział dzieci i młodzież z Niepli. Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 16:00 i odbyły się w poszczególnych kategoriach wiekowych :
 • I. młodzież w wieku szkolnym
 • II. młodzież starsza

W I grupie wiekowej  :

 • I – miejsce zajął Grzegorz Owsiak
 • II – miejsce zajął Marcin Kosztyła
 • III – miejsce zajęła Małgorzata Osolińska

W II grupie wiekowej :

 • I – miejsce zajął Marek Tuleja
 • II – miejsce zajął Krzysztof Bigos
 • III – miejsce zajął Daniel Bachta.
Zwycięzcy oraz wszyscy uczestnicy otrzymali  nagrody i upominki, które ufundowali - radny oraz sołtys wsi Niepla.

Konkurs edukacyjny ,,BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY’’

W dniu 06. 02. 2012r w Wiejskiej Świetlicy w Niepli odbył się między świetlicowy konkurs edukacyjny ,,Bezpieczna droga do szkoły’’. Organizowany został przez GOK w Jaśle z/s w Trzcinicy.

Uczestnicy konkursu rozwiązywali test, zagadki oraz rebusy na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Następnie zabrał głos zaproszony  policjant mł. asp. Bartłomiej Świerczek z Wydziału Ruchu Drogowego  Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, który wygłosił prelekcję  na temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły. W czasie prelekcji młodzież i dzieci mogli zadawać pytania, na które policjant odpowiadał.Uczestnicy w nagrodę od policjanta otrzymali  drobne upominki. Przeprowadzenie  takiego konkursu miało na celu zwrócenie uwagi dzieciom i młodzieży  na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać na drodze oraz służyć wyrobieniu nawyku noszenia elementów odblaskowych. Odblaski sprawiają, że dzieci są bardziej widoczne na drodze, a dzięki temu bardziej bezpieczne. Na koniec wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni słodyczami oraz nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez GOK w Trzcinicy.

,,Turniej  Szachowy’’

W dniu 09.02.2012r  w  świetlicy w Niepli  odbył się ,,Turniej Szachowy‘’ między świetlicowy Niepla – Bierówka, w kategorii młodzież i starsi.

Rozgrywki przeprowadzono w systemie szwajcarskim. Wszyscy uczestnicy reprezentowali bardzo wysoki poziom. Podczas turnieju panowała atmosfera zdrowej rywalizacji, widoczne było duże zaangażowanie uczestników oraz poważne potraktowanie gry w szachy.

W wyniku rozgrywek wyłoniono zwycięzców Turnieju.
 • I miejsce –Tadeusz Bator z Bierówki
 • II miejsce – Krzysztof Bigos z Niepli
 • III miejsce – Marek Oszajca z Bierówki


Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali słodycze oraz drobne upominki.


Zajęcia plastyczne pod hasłem ,,Bezpieczne ferie 2012r.’’

W czasie ferii zimowych każde dziecko, które uczęszczało na zajęcia do świetlicy  mogło wykonać pracę plastyczną pod hasłem ,,Bezpieczne ferie‘’. Dzieci w formie rysunków opisywały swoje pomysły na spędzenie ferii zimowych, aby było ciekawie i bezpiecznie.
 Z ogromną przyjemnością pragnę poinformować, że każda praca wyróżniała się oryginalnym pomysłem i starannością wykonania. Serdecznie dziękuję za zaangażowanie i piękną wystawę, którą można podziwiać na świetlicy. Wszyscy uczestnicy  zajęć zostali nagrodzeni słodyczami oraz upominkami.

G. KiszkaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności