Warsztaty komputerowe czyli ON-LINE w bibliotece

Dodano: 27.02.2012
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach organizuje w Filii GBP w Trzcinicy – III edycję warsztatów komputerowych „ON-LINE w bibliotece”

    
We  współczesnym świecie obsługa komputera, czy Internetu jest niezbędną umiejętnością w codziennym życiu. Niestety grono osób, które nie miało z nim kontaktu, jest wciąż dość spore. Są to przede wszystkim osoby starsze, bezrobotne, niepełnosprawne. Jednocześnie wielu z nich  chciałoby nauczyć się obsługiwać komputer, chociażby dla własnej satysfakcji. Wiadomo, że Internet daje olbrzymie możliwości korzystania z różnych źródeł wiedzy i bardzo szybki dostęp do poszukiwanych informacji i jest środkiem, bez którego jest już dzisiaj trudno funkcjonować w świecie wiedzy.
Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach organizując, w Filii GBP w Trzcinicy – III edycję warsztatów komputerowych „ON-LINE w bibliotece”. Bezpłatne szkolenie z podstawowych umiejętności komputerowych, do których  zaliczać się będą m.in.: korzystanie z różnych witryn internetowych, posługiwanie się pocztą elektroniczną, nauka pisania i edycji tekstów w programie Word, zasady  korzystania z komunikatorów internetowych i wiele innych niezbędnych informacji.

Umiejętność obsługi komputera  i Internetu to dla wszystkich  duże ułatwienie w życiu codziennym. Wyszukanie potrzebnych informacji, obsługa konta bankowego, zrobienie zakupów, a także możliwość kontaktów z rodziną w kraju i za granicą to wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu. Przede wszystkim jednak, uczestnicy kursu mogą przełamać swoje obawy przed pracą z komputerem.

Szkolenia prowadzone będą  przez wykwalifikowanych pracowników biblioteki, przez okres trzech tygodni, dwa razy w tygodniu przez dwie godziny i zakończą się uroczystym rozdaniem certyfikatów. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty edukacyjnej.

Wszelkich informacji można uzyskać w FGBP w Trzcinicy
    lub pod nr telefonu 13 4429176.  Zapisy do 15 marca 2012 r.

Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności