„Witajcie w naszej bajce”

Dodano: 08.03.2012
A A A
23 lutego 2012 roku Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy zorganizował w świetlicy w Trzcinicy II Gminny Konkurs pt.” Witajcie w naszej bajce”.

23 lutego 2012 roku Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy zorganizował w świetlicy w Trzcinicy II Gminny Konkurs pt.” Witajcie w naszej bajce”.


W konkursie wzięło udział sześć trzyosobowych drużyn w wieku od 6 do 12 lat z miejscowości: Niegłowice, Osobnica, Opacie, Jareniówka  i Trzcinica.


Uczestnicy konkursu musieli się wykazać dobrą znajomością bajek. W śród konkurencji rozgrywanych podczas konkursu było m.in. podanie tytułu bajki do ilustracji, układanie z rozsypanki literowej tytułu baśni, rozwiązywanie krzyżówki, wyszukiwanie w zdaniach ukrytych tytułów bajek, układanie puzzli o tematyce przedstawiającej wydarzenia lub postaci z baśni, odkrycie zasłoniętego obrazka  na tablicy i odgadnięcie  tytułu bajki. Konkurs  był również oparty na takiej zasadzie jak  „KOŁO FORTUNY, gdzie trzeba było  podać swoje literki w miejsca kropek i odgadnięcie  tytułu baśni. Nie zabrakło również  zabaw odnoszących się do bajek.Dzieci chętnie brały w udział w zabawach pt. ”Król w zamku”, „Przenoszenie grochu”, „Kręta dróżka - wężyk” itp. Jury postanowiło przyznać wszystkim drużynom I miejsce, ponieważ zaprezentowały wyrównany poziom ze znajomością bajek zarówno tych najbardziej znanych, jak i tych mniej znanych. Każdy uczestnik konkursu otrzymał słodki upominek - paczkę a wszystkie drużyny dodatkowo pamiątkowe dyplomy.Irena Gorczyca


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności