Sukcesy uczennic z Szebni i Warzyc

Dodano: 14.03.2012
A A A
1 marca 2012 roku, w rocznicę śmierci podpułkownika Łukasza Cieplińskiego, odbył się IV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych w Rzeszowie. W grupie laureatów znalazły się dwie uczennice z naszej gminy.

 

1 marca 2012 roku, w rocznicę śmierci podpułkownika Łukasza Cieplińskiego, odbył się IV Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznych zorganizowany przez Zespół Szkół Nr 6 w Rzeszowie pod honorowym patronatem: Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego, Podkarpackiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Instytutu Pamięci Narodowej. 

W grupie laureatów znalazły się dwie uczennice z naszej gminy. Oliwia Hap uczennica klasy VI Zespołu Szkół w Szebniach. Wystąpiła ona z piosenką "Powrócisz tu" zdobywając II miejsce w kategorii solista klas IV-VI szkoły podstawowej oraz Paulina Pawluś uczennica klasy III Zespołu Szkół w Warzycach. Wystapiła ona z piosenką "Jedenasty listopada" zdobywając  III miejsce w kategorii solista klas I-III szkoły podstawowej.
 


Podczas Festiwalu można było usłyszeć różnego rodzaju pieśni patriotyczne, z których zawsze wypływała miłość do Ojczyzny, historia i ludzie ją tworzący, osobistości, o których zapomnieć nie wolno. Rozbrzmiewały pieśni skoczne, takie jak: Płynie Wisła, Ułani, jak i nostalgiczne, np. Ojczyzno, Polskie skrzydła, Lot przerwany we mgle. W konkursie wystąpiły dzieci i młodzież ze szkół województwa podkarpackiego. Uczennice do konkursu przygotowała Pani Wioletta Zygmunt nauczyciel muzyki.

Uczennicom i ich rodzicom składamy gorące gratulacje!!!


O sukcesie naszej uczennicy można przeczytać na stronie https://www.sp28.resman.pl

 

Wioletta Zygmunt


 Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner