„TYDZIEŃ Z INTERNETEM” i SIECIAKI w trzcinickiej bibliotece.

Dodano: 02.04.2012
A A A
W całym kraju, w dniach 26-30 marca, trwała ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”. W tym roku do akcji przyłączyła się także Filia w Trzcinicy, Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.
    W całym kraju, w dniach 26-30 marca, trwała ogólnoeuropejska kampania „Tydzień z Internetem”,  koordynowana przez Telecentre – Europe, organizację pozarządową zrzeszającą sieci telecentrów z różnych państw.  W tym roku do akcji przyłączyła się także Filia w Trzcinicy, Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach.

    Głównym celem kampanii jest przybliżenie możliwości Internetu osobom w różnym wieku i zachęcenie ich do korzystania z tego niezbędnego już  w dzisiejszych czasach medium. Hasłem przewodnim kampanii „Tydzień z Internetem 2012” jest aktywność osób starszych  i solidarność międzypokoleniowa.
    Od poniedziałku, 26 marca, w filii GBP w Trzcinicy, trwa III edycja warsztatów komputerowych - „ON-LINE w bibliotece”. Zajęcia cieszą się ogromnym zainteresowaniem, szczególnie osób starszych i bezrobotnych. Codzienne spotkania i miła, kameralna atmosfera sprawiają, że uczestnicy z wielką przyjemnością zgłębiają tajniki pracy z komputerem.    Pracownicy biblioteki nie zapomnieli także o najmłodszych użytkownikach.  W dniach   26, 27 i 28 marca specjalnie dla dzieci przygotowano  zajęcia pod  hasłem  „Sieciaki”. Ideą przyświecającą tym spotkaniom jest propagowanie bezpiecznego korzystania z  Internetu przy wykorzystaniu popularnych   i  lubianych przez dzieci metod: konkursów, kolorowanek i innych form edukacji poprzez zabawę. Główny element  zajęć   stanowi kreskówka pt. „Sieciaki” przekazująca dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w Sieci.
     
     Spotkania  zorganizowane zostały na podstawie  scenariusza  opracowanego przez Fundację Dzieci Niczyje wchodzącego w skład  pakietu „Bezpieczny internet”  w ramach programu AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK.


Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności