GMINNY KONKURS WIELKANOCNY rozstrzygnięty!

Dodano: 02.04.2012
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filia GBP w Trzcinicy i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Jasło, Gminny Konkurs Wielkanocny, pod hasłem: „Ozdoby świątecznego stołu”.

    
    Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, Filia GBP w Trzcinicy i Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej w Trzcinicy zorganizowały dla uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Jasło,  Gminny  Konkurs Wielkanocny, pod hasłem:  „Ozdoby świątecznego stołu”.      Uroczyste otwarcie wystawy, wręczenie nagród  i wyróżnień,  odbyło się 30 marca br.   w  Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w  Trzcinicy.  Na konkurs wpłynęło 37  prac dzieci z całej gminy. Poziom wykonania, pomysłowość i oryginalność pisanek, kartek i stroików wielkanocnych był niezwykle wysoki.  Jury powołane przez organizatorów przyznało zatem 3 główne nagrody rzeczowe i 13 wyróżnień specjalnych z nagrodami pocieszenia. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. 


  
    Piękne, kolorowe prace konkursowe, wykonane przez dzieci, najmłodszych czytelników bibliotek gminy Jasło,  można oglądać na wystawie pokonkursowej w FGBP w Trzcinicy do  dnia 20 kwietnia br.

    Celem konkursu było kultywowanie tradycji ludowych  i pobudzanie inwencji twórczej dzieci, a także przekazywanie umiejętności rękodzielniczych młodemu pokoleniu. Ważnym elementem jest tutaj ocalenie  od  zapomnienia typowych form twórczości ludowej związanej z okresem Wielkanocnym, a także aktywizacja środowiska lokalnego w kierunku uprawiania sztuki ludowej.


    Podsumowanie konkursu połączone zostało  z pokazem  i  warsztatami   zdobienia pisanek wielkanocnych.  W rolę instruktorów,  tym razem wcieliły się przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich z Osobnicy.  W licznej asyście dzieci   i  rodziców  odbyło się wspólne malowanie  jajek,  z użyciem traw, ziół i kolorowych barwników.  Wszystkie powstałe pisanki uczestnicy mogli zabrać ze sobą  do domu, być może ozdobią niejeden wielkanocny koszyk ze święconką.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania
sponsorom nagród, a także wszystkim tym,
którzy przyczynili się do realizacji konkursu.

Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności