Biblioteka ciągle w grze czyli rozgrzewka przed EURO 2012

Dodano: 23.04.2012
A A A
Dziewiąty już raz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”.


    Dziewiąty już raz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach  8-15 maja  Tydzień Bibliotek. Tym razem odbywa się on pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Biblioteczne imprezy będą poprzedzały czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012, do którego od dłuższego czasu trwają intensywne przygotowania. Hasło „Biblioteka ciągle w grze!” jest nie tylko aluzją i nawiązaniem do piłkarskiego EURO, ale także pozwala uświadomić miejsce bibliotek w społecznej infrastrukturze.

    W obchody  IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jak co roku włączy się także Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, która wraz z filiami przygotowała dla swoich użytkowników, wiele interesujących propozycji.

    Tegoroczna inauguracja tego bibliotekarskiego święta odbędzie się w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.  We  wtorek 8 maja,  w tej właśnie placówce odbędzie się ROZGRZEWKA PRZED EURO 2012.   To  noszące intrygujący tytuł  spotkanie, będzie pewnego rodzaju  turniejem wiedzy o piłce nożnej,  którego uczestnicy rywalizować będą  w quizie i poszerzać swoją wiedzę o futbolu, reprezentacji Polski i zbliżających się Mistrzostwach Europy. Wspólne przeglądanie archiwalnych zdjęć i materiałów filmowych w Internecie będzie okazją do wspomnień i… dobrej zabawy. Uczestnicy będą mieli okazję popisać się znajomością  europejskich gwiazd  futbolu i opowiedzą o piłkarskich wydarzeniach sprzed lat. Wspólnie odkryją, że Internet jest kopalnią wiedzy i rozrywki!  

    Inspiracją do przeprowadzenia  spotkania był obchodzony niedawno
Tydzień z Internetem i scenariusze dostępne w ramach  Programu Rozwoju Bibliotek.


Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności