Maluchy poznają bibliotekę

Dodano: 25.04.2012
A A A
Szebieńską bibliotekę odwiedziły maluchy z Ochronki w Szebniach.


„Ledwie Pimpuś wszedł do szkoły…
…Trącają go łokciem kotki…
…bijatykę rozpoczyna…
Spadła kołdra i pierzyna,
lecą jaśki w różne strony,
Filus upadł na podłogę,
 poduszeczką przywalony…

…Jeść tu dają bardzo mało,
dokazywać – ani trocha,
proszę przysłać mi ciasteczek,
jeśli mnie mamusia kocha!

…Drogi tato! droga mamo!
Miły domku mój rodzinny!
Już ja teraz się poprawię
i zupełnie będę inny!...”
             (M. Kownacka – Szkolne przygody Pimpusia Sadełko)

Szebieńską bibliotekę odwiedziły maluchy z Ochronki w Szebniach. Podczas wizyty zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z zasadami korzystania ze zbiorów bibliotecznych, obejrzały książeczki dla najmłodszych czytelników oraz pracownię Internetową. Wysłuchały bajki o szkolnych przygodach Pimpusia Sadełko autorstwa Marii Kownackiej. Zabawny tekst i liczne przygody niesfornego kota wywołały żywiołową dyskusję oraz niekończące się opowieści o własnych przedszkolnych przygodach. Zagadkowy bajkowy konkurs  potwierdził, że rodzice czytają dzieciom do snu bajki i baśnie. Wszystkie tajemnicze zagadki zostały rozwiązane od przygód Wawelskiego Smoka do zgubionego pantofelka Kopciuszka.W radosnych nastrojach dzieci wraz z opiekującymi się nimi Siostrami  opuściły bibliotekę, a niezapomniane przeżycia z pewnością na długo pozostaną w ich pamięci, zwłaszcza, że dla wielu trzylatków była to pierwsza wizyta w bibliotece.Na bibliotekach publicznych spoczywa szczególna odpowiedzialność wspierania procesu uczenia się czytania oraz promocji książek wśród dzieci i młodzieży. Należy zachęcać je do korzystania z biblioteki od najmłodszych lat, a wówczas jest najbardziej prawdopodobne, że w przyszłości zostaną jej stałymi czytelnikami.

Przedszkolaki gościły w GBP w Jaśle z/s w Szebniach 24 kwietnia 2012r.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności