ON-LINE W BIBLIOTECE- czyli warsztaty komputerowe za nami!

Dodano: 04.05.2012
A A A
W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy, od marca br trwały warsztaty komputerowe „On-line w bibliotece”. To już 3 edycja tego typu spotkań, gdzie zainteresowani mogli nauczyć się, bądź doskonalić swoje umiejętności obsługi komputera i Internetu.


  
    W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy,  od marca br trwały warsztaty komputerowe „On-line w bibliotece”. To już 3 edycja  tego typu spotkań,  gdzie zainteresowani mogli nauczyć się, bądź doskonalić swoje umiejętności obsługi komputera i Internetu.
Zajęcia  zakończyły się  27 kwietnia br, a kursanci z 4 grup uczestniczyli w 5 – ciu 2-3 godzinnych spotkaniach.


                                                                                                                                             We współczesnym świecie obsługa tego popularnego medium jest niezwykle przydatną umiejętnością w codziennym życiu. Niestety grono osób, które nie miało z nim kontaktu jest nadal spore . Naprzeciw ich oczekiwaniom wyszła właśnie GBP w Jaśle z/s w Szebniach organizując, w Filii w Trzcinicy bezpłatne zajęcia z podstawowych umiejętności komputerowych, do których zaliczają się  m.in.: korzystanie z różnych witryn internetowych, posługiwanie się pocztą elektroniczną, nauka pisania i edycji tekstów w programie OpenOffice, zasady  korzystania z komunikatorów internetowych i wiele innych niezbędnych informacji. Specjalnie opracowany program dostosowany był dla początkujących użytkowników i nawet osoby, które wcześniej nie miały żadnego kontaktu z komputerami, teraz   potrafią dość sprawnie się nimi posługiwać.   Głównym celem  warsztatów komputerowych było przygotowanie uczestników do samodzielnej pracy z komputerem. Zajęcia odbywały się w bezstresowej, kameralnej atmosferze,  w kilku małych 5-6  osobowych grupach.  Każdy z uczestników miał do dyspozycji własny komputer, a wszystkie zagadnienia prezentowane były w postaci ćwiczeń wykonywanych samodzielnie przez kursantów. 
                                                                                                                                                      Dziś umiejętność obsługi komputera i Internetu to dla wszystkich duże ułatwienie w życiu codziennym. Wyszukanie potrzebnych informacji, wysłanie maila czy  możliwość kontaktów z rodziną w kraju i za granicą to wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu. Przede wszystkim jednak, uczestnicy kursu mogli przełamać swoje obawy przed pracą z komputerem.

    W związku z dużym zainteresowaniem, przewidziana jest kolejna edycja  warsztatów, tym razem  w sezonie jesienno - zimowym. 

Informacje można uzyskać w FGBP w Trzcinicy, bądź pod nr tel. 13 4429176.

Agnieszka Jeleń Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności