Wyróżnienie dla Bibliotek gminy Jasło

Dodano: 07.05.2012
A A A
Już po raz piąty Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach znalazła się w gronie osób i instytucji nagrodzonych w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”.

„Czytanie to najlepszy sposób uczenia się.
Czytanie najlepszą nauką”
                   (A.  Puszkin)

   Już po raz piąty Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach znalazła się w gronie osób i instytucji nagrodzonych w konkursie na najlepiej przeprowadzoną kampanię społeczną „Cała Polska czyta dzieciom”. 
 
   Z ogromną radością informujemy, że Fundacja ABC XXI Cała Polska czyta dzieciom przyznała bibliotece wyróżnienie  za realizację ciekawych działań promujących głośne czytanie najmłodszym dzieciom w roku szkolnym 2010/2011.   Przyznane dyplomy i nagrody książkowe są wyrazem uznania zarówno dla koordynatora akcji: Agnieszki Jeleń, jak również dla wszystkich współpracowników filii, którzy aktywnie angażują się w liczne działania promujące głośne czytanie.   GBP w Jaśle z/s w Szebniach aktywnie uczestniczy w tej kampanii od 10 - lat organizując różnego typu imprezy popularyzujące książkę i czytelnictwo we wszystkich swoich placówkach na terenie gminy Jasło.

   Ogólnopolskie imprezy takie jak – „Tydzień Czytania Dzieciom”, „Urodziny Książkowego Misia”, „Mikołajki z Mikołajkiem” czy „Piątkowe hece w bibliotece” od kilku lat realizowane w bibliotece na stałe wpisały się już w kalendarium ważniejszych działań tu przeprowadzonych.

   Spotkania w ramach akcji są jednymi z bardziej znaczących inicjatyw, które skupiają niezwykle liczne grono czytelników, wolontariuszy czy sympatyków głośnego czytania, integrując w ten sposób społeczność lokalną i promując bibliotekę i jej  działania na zewnątrz.

   Dzięki wsparciu sponsorów, władz lokalnych, dyrektorów szkół, strażaków i policji  oraz osób zaangażowanym w akcję „Gmina Jasło czyta dzieciom” mogliśmy zrealizować ciekawy program dla prawie 300 dzieci.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner