Papierowe cudeńka dla mamy

Dodano: 11.05.2012
A A A
Papier jest zdumiewająco uniwersalnym materiałem. Dzięki bogactwu i różnorodności dostępnych dziś papierów rękodzieło artystyczne z jego wykorzystaniem stało się popularne, a przedmioty wykonane z papieru mogą być doskonałym prezentem. W dniu 8 maja 2012r. Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował w Świetlicy w Trzcinicy dla dzieci warsztaty plastyczne pod nazwą „Papierowe cudeńka dla mamy”.


 

Papier jest zdumiewająco uniwersalnym materiałem. Dzięki bogactwu i różnorodności dostępnych dziś papierów rękodzieło artystyczne z jego wykorzystaniem stało się popularne, a przedmioty wykonane z papieru mogą być doskonałym prezentem. W dniu 8 maja 2012r. Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle zorganizował w Świetlicy w Trzcinicy dla dzieci warsztaty plastyczne pod nazwą „Papierowe cudeńka dla mamy”. 
Uczestnicy warsztatów wykorzystując różnokolorowy papier, nożyczki i klej tworzyli oryginalne, niepowtarzalne papierowe cudeńka (doniczki z kwiatami, koszyczki z kwiatami) według własnej inwencji twórczej. Najmilszym momentem warsztatów było wykonanie przez dzieci laurki techniką frotażu. Frotaż to technika polegająca na odbijaniu przedmiotów o wyraźnej fakturze na powierzchnię papieru. Na wybrane przedmioty naturalne (kamienie, liście) oraz przedmioty codziennego użytku (kryształowe tacki, haftowane tkaniny lub monety) przykrywamy kartką białego papieru i pocieramy ją grafitem lub kredką świecową co daje nam wspaniały obraz.

Powstałe tą techniką laurki i cuda z kolorowego papieru wykonane przez dzieci są doskonałymi prezentami dla mam na zbliżające się święto Dnia Matki. 
Popołudniowe spotkanie przy zabawie z tworzeniem prawdziwego cudeńka z papieru przyniosło wszystkim wiele radości i miłego spędzenia czasu.

 

Irena GorczycaCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności