Rozgrzewka przed EURO 2012 w ... bibliotece

Dodano: 15.05.2012
A A A
Jak nazywa się kapitan reprezentacji Polski, które miejsce zajmuje Polska w rankingu FIFA, ilu kibiców może się zmieścić na Stadionie Narodowym, to tylko niektóre pytania jakie mogli usłyszeć uczestnicy ROZGRZEWKI PRZED EURO 2012, która odbyła się 8 maja w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.


    Jak nazywa się kapitan reprezentacji Polski, które miejsce zajmuje Polska w rankingu FIFA,  ilu kibiców może się zmieścić na Stadionie Narodowym,  to tylko niektóre pytania  jakie mogli usłyszeć uczestnicy ROZGRZEWKI PRZED EURO 2012, która odbyła się 8 maja w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy.     

   Wtorkowe  spotkanie z czytelnikami,   było  pewnego rodzaju  turniejem wiedzy o piłce nożnej. Uczestnicy rywalizowali ze sobą w komputerowym quizie i poszerzali swoją wiedzę o futbolu, reprezentacji Polski  i zbliżających się Mistrzostwach Europy.  Wspólne przeglądanie archiwalnych zdjęć      i materiałów filmowych w Internecie było doskonałą  okazją do wspomnień i… dobrej zabawy.    Od  8 maja trwa w całym kraju ,,Tydzień Bibliotek”, akcja społeczna, którą co roku  organizuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.  Tym razem odbywa się on pod hasłem „Biblioteka ciągle w grze”. Biblioteczne imprezy poprzedzają  czerwcowy turniej piłkarski EURO 2012. Dlatego też, hasło „Biblioteka ciągle w grze!”, jest nie tylko aluzją i nawiązaniem do piłkarskiego wydarzenia, ale także pozwala uświadomić ludziom miejsce bibliotek w społecznej infrastrukturze.    W obchody IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek jak co roku włączyła się także Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach, która wraz z filiami, przygotowała dla swoich użytkowników wiele interesujących propozycji. Spotkanie “Rozgrzewka przed Euro 2012” zainaugurowało cykl całotygodniowych imprez w bibliotekach Gminy Jasło.

Agnieszka Jeleń
    Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner