W świecie iluzji młodej poetki

Dodano: 15.05.2012
A A A
W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioteka pod tegorocznym hasłem „Biblioteka ciągle w grze!” w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie autorskie z Karoliną Dubiel i promocja jej debiutanckiego tomiku poezji pt. „iluzje”.


Zauważyłam, iż formują się nowe żywe kształty
Pasujące do siebie szarości
Tak harmonijnie formujące się w niedoskonałość
Składającą się na pejzaż wieczoru

Bogactwo nieuchwytnych wrażeń
Wypełnia wnętrze stałości
Zamkniętej w bezczasie kryształu

Wyrzeźbiona melancholia unosi drżące powietrze
Obrazy jak zawsze karmią nas iluzją
Rzeczywistość to dwa wymiary
Łączące się ze sobą
                                Iluzja – Karolina Dubiel


W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Biblioteka  pod tegorocznym hasłem „Biblioteka ciągle w grze!” w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się spotkanie autorskie z  Karoliną Dubiel i promocja jej debiutanckiego  tomiku poezji  pt. „iluzje”.

Karolina Dubiel jest młodą obiecującą poetką, ukończyła Filologię Polską w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Krośnie, należy także do Regionalnego Kółka Literackiego.


Tomik poezji „iluzje” Karoliny Dubiel opracowany przez pracowników  GBP w Jaśle z/s w Szebniach zawiera ponad 80 wierszy, a każdy z nich ma swoją wymowę, skłania do głębokich przemyśleń i w niezwykły sposób ukazuje świat, który nas otacza, a który czasem jest niedostrzegalny. W przedmowie do tomiku Zofia Macek – historyk, pisarka i poetka napisała:

„…Słowem poetka operuje, jak artysta malarz pędzlem, kreśląc przedziwne i piękne obrazy… Każdy jej utwór wywołuje indywidualne przemyślenia i osobistą interpretację. Czytelnik może znaleźć w nich odbicie swoich uczuć, swoich doświadczeń i swoich myśli, myśli, które spowite „iluzją” życia przenoszą nas w przestrzeń niezbadaną – wieczność…”


W trakcie spotkania poetka opowiedziała uczestnikom kiedy powstały jej pierwsze wiersze, jaki przekaz niosą one dla czytelnika oraz skąd czerpie inspiracje do pisania. Mówiła także o marzeniach, w które zawsze trzeba wierzyć i dążyć do tego aby się spełniły.Spotkanie odbyło się 10 maja 2012 r. a udział w nim wzięli uczniowie III kl. gim.  należący do kółka dziennikarskiego przy ZS w Szebniach oraz mieszkańcy wsi Szebnie.  Organizatorem była Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach we współpracy z Biblioteką przy Zespole Szkół w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności