Noc z poezją

Dodano: 15.05.2012
A A A
W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mieszkańcy Szebni i okolic mieli okazję uczestniczyć w pierwszej, organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle NOCY BIBLIOTEK.


   W ramach IX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek mieszkańcy Szebni i okolic mieli okazję uczestniczyć w pierwszej, organizowanej przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Jaśle NOCY BIBLIOTEK. Spotkaniu  przewodziło hasło „Bliżej świata poezji”, którego celem było zachęcenie czytelników do większego zainteresowania tą formą twórczości.


 
     Bohaterki spotkania, Rozalia Kolanko i Karolina Dubiel, czytając swoje wiersze wprowadziły uczestników w nastrój zadumy i głębokich przemyśleń. Refleksyjna aura sprzyjała polemice, jaka wywiązała się pomiędzy słuchaczami. Tematyka egzystencjonalna, poruszająca wątki bycia i przemijania, wzbudziła ogólną aprobatę, zarówno artystów, jak i przybyłych gości.

     Uczestnicy spotkania mieli okazję wyrecytować wiersze swoich ulubionych poetów i podzielić się swoimi przemyśleniami na ich temat. Wśród zaprezentowanych utworów  znalazły się wiersze nie tylko światowej klasy poetów, takich jak Wisława Szymborska czy Czesław Miłosz, ale także teksty pisarzy i poetów regionalnych. Humorystycznym akcentem spotkania okazała zabawa „Wyciąg zdanie z koszyka i nie połam języka”, gdzie uczestnicy mogli przekonać się, że język polski zasługuje na miano jednego z najtrudniejszych języków na świecie.
   
     Spotkanie odbyło się 11 maja 2012 roku w czytelni GBP w Szebniach.

GBP w Jaśle z/s w SzebniachCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner