Spotkanie autorskie Jana Wróbla

Dodano: 30.05.2012
A A A
25. maja w Zespole Szkół w Warzycach odbyło się spotkanie autorskie Pana Jana Wróbla połączone z promocją Jego tomiku poezji „Rymowanki pana kościelnego” część III.

25. maja w Zespole Szkół w Warzycach odbyło się spotkanie autorskie Pana Jana Wróbla połączone z promocją Jego tomiku poezji „Rymowanki pana kościelnego” część III.

 „Myśli moje, słowa moje –
Czasem mądre, czasem chore.
Nic nie mówię, tylko piszę…
Niech zakłócę czasem ciszę.”
 
Wieszczów księgi przewertuję.
Prostym słowem, a spróbuję.
Nie dla sławy i okładki,
A tak prosto do szufladki.”
     
Pisanie wierszy nie jest rzeczą łatwą i nie każdy to potrafi. Ubrać w słowa własne myśli, nazwać uczucia, opisać emocje, a przy tym wywołać zamierzony efekt u odbiorcy – zadanie nie lada trudne. O ile łatwiej przychodzi zrozumienie sensu utworu, jeśli znany jest czytelnikowi autor, jego przekonania, myśli, poczucie humoru, system wartości i pogląd na świat.Spotkanie autorskie Pana Jana Wróbla sprowadziło do szkoły grupę ludzi, którzy go bardzo dobrze znają i śledzą Jego poetyckie poczynania od kilku już lat.To miłe piątkowe popołudnie rozpoczęliśmy od występu wokalnego Paulinki Pawluś (uczennica klasy III szkoły podstawowej), która powitała zebranych piosenką „Więc chodź, pomaluj mój świat”. Następnie głos zabrała Lidia Witkowska. Powitała przybyłych i przedstawiła krótko dotychczasową działalność artystyczną Pana Wróbla. Mówiła o skromności i wrażliwości artystycznej byłego Pana kościelnego, który pisze wiersze, pięknie rzeźbi, o czym mogliśmy się przekonać oglądając wystawę Jego nowych prac na szkolnej auli; pamiętamy jego oryginalne szopki i Groby Pańskie, które każdego roku podziwialiśmy w warzyckim kościele.

W kolejności głos zabrał ksiądz proboszcz Kazimierz Brzyski. Dziękował nauczycielom Zespołu Szkół w Warzycach za pielęgnowanie dziedzictwa kulturowego naszej Małej Ojczyzny.Następnie Pan Wróbel powitał przybyłych we własnym imieniu, podziękował za zainteresowanie Jego skromną osobą i odczytał kilka  swoich wierszy z wydrukowanego tomiku poezji .


Kółko teatralne z Gimnazjum wystąpiło z inscenizacją zabawy „Jedzie pociąg z daleka”…. Mieliśmy możliwość zobaczyć naszych uczniów w popisach tanecznych. Piękne stroje zakupione przez szkołę w ramach realizowanego projektu „Program Rozwojowy Zespołu Szkół w Warzycach” zapewniły widzom ucztę wzrokową i dostarczyły bardzo pozytywnych wrażeń.
Po występie nagrodzonym gromkimi brawami Pan Wróbel odczytał kilka swoich nowych wierszy, które zapewne znajdą się w kolejnym tomiku Jego poezji. Niektóre z utworów opatrzone były specjalnymi dedykacjami.

Oficjalna część spotkania zakończył występ Paulinki Pawluś z piosenką „Ada, to nie wypada”.
W części nieoficjalnej przyszedł czas na podpisy książek, rozmowy z autorem, poczęstunek i kawę.Na zakończenie należy dodać, że kolejny tomik poezji powstał z inicjatywy nauczycieli Zespołu Szkół w Warzycach jako efekt końcowy projektu edukacyjnego realizowanego przez uczennice klasy III gimnazjum (E. Leśniak, P. Posełkiewicz, A. Wietecha) pod opieką Lidii Witkowskiej.

ZS WarzyceCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner