Ćwiczenia strażaków ochotników

Dodano: 05.06.2012
A A A
W dniu 1 czerwca 2012 r. odbyły się ćwiczenia taktyczno - bojowe w Zespole Szkół Rolniczych w Trzcinicy.
W dniu 1 czerwca 2012 r. odbyły się ćwiczenia taktyczno - bojowe w Zespole Szkół Rolniczych w Trzcinicy.  Tematem ćwiczeń było zapoznanie druhów biorących udział w ćwiczeniach z obiektem, drogami pożarowymi, zaopatrzeniem wodnym, jak i rozmieszczeniem budynków szkoły i internatu.Założenie taktyczne ćwiczeń - Pożar podpiwniczenia budynku  internatu. Silne zadymienie, działanie zastępów OSP w aparatach ochrony dróg oddechowych, poszukiwanie dwóch osób będących na terenie obiektu, ewakuacja jednej osoby za pomocą samochodu drabiny.

W ćwiczeniu brało udział 9 zastępów OSP z terenu Gminy Jasło plus samochód drabina z PSP Jasło. W ćwiczeniu  ponadto wzięli  udział oficerowie Komendy Powiatowej PSP w Jaśle - młodszy brygadier Bogdan Zięba – Z-ca Komendanta Powiatowego, Bryg. Marek Górniak-Dowódca JRG Jasło, młodszy brygadier Rafał Rutyna – Z-ca dowódcy JRG, bryg.Wacław Pasterczyk - Naczelnik Wydziału Operacyjno Rozpoznawczego. Z ramienia Gminy udział brali Stanisław Pankiewicz Wójt Gminy Jasło oraz prezes Zarządu Gminnego Adam Rozmus.


Ćwiczenia przebiegły sprawnie i zostały pozytywnie ocenione przez pracowników Państwowej Straży Pożarnej.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności