„Od Troi po Bałtyk – RZYMSKI WEEKEND” 9-10 czerwiec 2012

Dodano: 06.06.2012
A A A
Festyn archeologiczny „Od Troi po Bałtyk - rzymski weekend” odbywający się w daniach 9-10 czerwca 2012 roku, poświęcony będzie starożytnemu Rzymowi i Barbarzyńcom zamieszkującym w okresie od I do IV w po narodzeniu Chrystusa obecne tereny Polski.


Festyn archeologiczny „Od Troi po Bałtyk - rzymski weekend” odbywający się w daniach 9-10 czerwca 2012 roku, poświęcony jest starożytnemu Rzymowi i Barbarzyńcom zamieszkującym w okresie od I do IV w po narodzeniu Chrystusa obecne tereny Polski.W trakcie trwania imprezy zaplanowano cały szereg atrakcji. Na terenie placu festiwalowego zostanie zrekonstruowany obóz Legionu XIIII Gemina Martia Victrix, gdzie będzie można zapoznać się z codziennym życiem żołnierzy rzymskich, ich uzbrojeniem oraz z machiną oblężniczą typu „Skorpion”. W bezpiecznym sąsiedztwie namiotów obozowych rozstawiona zostanie cywilna osada rzemieślników i kupców rzymskich. Prezentowane będą takie rzemiosła jak: tkactwo, zielarstwo oraz kuchnia śródziemnomorska. Nasi goście będą mogli także poradzić się u  kapłanki zajmującej się wróżbami i magią rzymską. Wraz z kupcami do Karpackiej Troi przywędruje szkoła gladiatorów „Ludus Magnus”. Barbarzyńska część Europy będzie reprezentowana przez dwa ludy: Gotów i Wandalów. Są to plemiona, które jak się sądzi mogły w tym czasie wraz z wieloma innymi zajmować tereny obecnych ziem polskich. W obozie barbarzyńskim będzie można zgłębiać różne aspekty życia po drugiej stronie granicy Rzymu. W trakcie imprezy przewidziany jest pokaz uzbrojenia wojowników z okresu rzymskiego, musztry legionistów, które zwieńczy starcie zbrojne pomiędzy legionistami rzymskimi oraz plemionami barbarzyńskimi. Pokazy na placu festiwalowym uzupełni widowiskowy handel niewolnikami oraz walki gladiatorów. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Karpackiej Troi.

Program imprezy (sobota-niedziela):
11-19.00 - zwiedzanie obozu Rzymian i barbarzyńców
13.00 - pokaz uzbrojenia legionisty rzymskiego, musztra rzymska, pokaz uzbrojenia ludów barbarzyńskich, pokaz mody rzymskiej i barbarzyńskiej
15.00 - bitwa Rzymian z barbarzyńcami, handel niewolnikami
16.30 - prezentacje i walki gladiatorów

Szymon Kalicki
Skansen Archeologiczny Karpacka Troja w Trzcinicy
Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności