Pożyteczne wakacje w Trzcinicy

Dodano: 13.08.2012
A A A
Od poniedziałku 6 sierpnia w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy trwają zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci, realizowane w ramach projektu Pożyteczne wakacje 2012- Nasza wieś najpiękniejsza, przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, dofinansowanego przez warszawską Fundację Wspomagania Wsi.Od poniedziałku 6 sierpnia w Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy trwają zajęcia artystyczno-edukacyjne dla dzieci, realizowane w ramach projektu Pożyteczne wakacje 2012- Nasza wieś najpiękniejsza, przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej, dofinansowanego przez warszawską Fundację Wspomagania Wsi.

Codzienne, dwutygodniowe spotkania, to wspaniała przygoda ze sztuką, rozrywką i zabawą. Warsztaty plastyczne, przeplatane zabawami integracyjnymi, zajęciami ruchowymi czy interesującymi  wycieczkami  to szansa dla dzieci, które w tym roku nie wyjechały na wakacyjny wypoczynek, na ciekawe i pożyteczne spędzenie sierpniowych  letnich dni.

Do tej pory odbyły się już zajęcia z pepieroplastyki, scrapbookingu i malarstwa. Mali artyści sami mieli okazję ozdobić ramki na zdjęcia, zrobić swój własny kufer na wakacyjne skarby, a  zwykłe kamienie zmienić w ciekawe stworki i pamiątkowe obrazki. Wiele frajdy przyniósł dzieciom także konkurs na komiks „Wakacyjna przygoda, którą chcielibyśmy przeżyć”. Organizatorzy kolejny raz przekonali się, że fantazja dzieci nie zna granic.

W ramach dotacji  Fundacji Wspomagania Wsi  uczestnicy projektu wzięli  udział w wycieczce krajoznawczo- dydaktycznej.  Grupa zwiedziła Muzeum Przyrodnicze w Krempnej, gdzie można było zobaczyć niezwykłe okazy flory i fauny  Magurskiego Parku Narodowego. Wszystkich  zachwyciły ciekawe eksponaty zwierząt, które można spotkać na terenie Beskidu Niskiego. Okazja by zobaczyć z bliska czy dotknąć niedźwiedzia czy  wilka  była dla niejednego dziecka wspaniałym doświadczeniem.

Kolejną przygodą była wyprawa do stadniny koni Stajnia Rumak w Kotani, gdzie uczestnicy mogli pojeździć konno, a przy ognisku odpocząć na polanie pod lasem. 

Przed uczestnikami projektu, jeszcze wiele wrażeń, zajęcia wakacyjne potrwają  do 20 sierpnia.


A. Jeleń

Fotorelacja:Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności