CIEKAWE I WESOŁE WAKACJE W ŚWIETLICY

Dodano: 16.08.2012
A A A
Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle – Świetlica w Trzcinicy organizuje wiele ciekawych spotkań dla dzieci i młodzieży. Podczas tegorocznych wakacji dzieci, które spędzają wakacyjny czas w swoich domach odwiedzały Świetlicę, żeby uczestniczyć w różnych zajęciach i mogły aktywnie, ciekawie i wesoło spędzić wolny czas.


Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle – Świetlica w Trzcinicy organizuje wiele ciekawych spotkań dla dzieci i młodzieży. Podczas tegorocznych wakacji dzieci, które spędzają wakacyjny czas w swoich domach odwiedzały Świetlicę, żeby uczestniczyć w różnych zajęciach i mogły aktywnie, ciekawie i wesoło spędzić wolny czas.

Już w pierwszych dniach wakacji dzieci wzięły udział w warsztatach „Decoupage”. Wykorzystując papierowe serwetki i odpowiednie materiały samodzielnie tworzyły prawdziwe kolorowe dzieła (flakoniki). Najwięcej emocji dostarczyły dzieciom wesołe zabawy integracyjne pod hasłem „Razem zdrowo na sportowo” .Wszyscy chętnie wzięły udział w konkurencjach zręcznościowych m.in. „Rzucanie piłki do celu, „Wyścig kelnerów”, „Przenoszenie wody”, „Sztafeta fasolowa”, „Chwytanie motyli”, „Hula hop” itp. Humor, trochę chęci to wystarczyło, aby było naprawdę wszystkim wesoło.

W dniu 25 lipca w Świetlicy został rozstrzygnięty konkurs „Moje wakacje”. Dzieci przygotowały 11 prac plastycznych różnymi technikami plastycznymi. Prace były piękne ciekawe zawierały treści nawiązujące do tematu. Każdy uczestnik konkursu otrzymał nagrodę (słodką paczkę) oraz pamiątkowy dyplom. Największą popularnością spotkań cieszyły się warsztaty „Papierowe cuda”- ORIGAMI. Technika ta jest prosta polegająca na składaniu i zaginaniu papieru. Każde dziecko zrobiło sobie papierowego łabędzia kwiatka lub koszyczek, który był dobrą pamiątką po zajęciach. W następnych dniach wakacji chętne dzieci wzięły udział w warsztatach SOUTACHE. Na zajęciach wykonywały biżuterie (kolczyki, wisiorki, bransoletki). Soutache to technika polegająca na łączeniu sznurków i koralików za pomocą nici. Spotkanie przy zabawie z tworzeniem prawdziwego rękodzieła artystycznego przyniosło wiele radości i zadowolenia.

Ciekawe dla dzieci były również warsztaty pod nazwą „Egzotyczne piękno”. Na zajęciach dzieci wykonywały Orchidee. Kwiaty te są urzekająco piękne, a wykonane z bibuły są łatwe w pielęgnacji i  każdy uczestnik warsztatów wykonał  kwiatka samodzielnie, którego mógł zabrać do domu.

Na zakończenie zmagań warsztatowych odbyła się wycieczka do Pani Renaty Podkulskiej mieszkanki wsi Trzcinica. Celem pieszej wędrówki było zwiedzanie prywatnej kolekcji. W pomieszczeniu gdzie znajdują się eksponaty obejrzeliśmy ciekawe zbiory w postaci sprzętów codziennego użytku m.in. żarna, kołowrotki, żelazka, zabytkowe odbiorniki radiowe, a przy okazji mogliśmy porozmawiać z właścicielką od której dużo dowiedzieliśmy się ciekawego o początkach jej przygody ze starymi zabytkowymi rzeczami.

Środki na organizację ciekawych i wesołych wakacyjnych warsztatów w Świetlicy zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy.

Irena Gorczyca

Fotorelacja:


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner