Pożyteczne wakacje 2012 czyli Trzcinica - moja wieś najpiękniejsza

Dodano: 27.08.2012
A A A
W Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zakończyły się zajęcia wakacyjne, realizowane od 6 sierpnia br. w ramach dotacji Fundacji Wspomagania Wsi pt. „Pożyteczne wakacje 2012”, przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej.


    W  Filii Gminnej Biblioteki Publicznej w Trzcinicy zakończyły się zajęcia wakacyjne, realizowane od 6 sierpnia br. w ramach dotacji  Fundacji Wspomagania Wsi pt. „Pożyteczne wakacje 2012”, przez Stowarzyszenie Rozwoju Kultury Ludowej Ziemi Jasielskiej.    W czasie dwutygodniowych spotkań odbyły się m.in. warsztaty rękodzieła artystycznego, zajęcia plastyczne, gry i zabawy integracyjne, zabawy ruchowe z chustą KLANZA, a także liczne konkursy z nagrodami. Prawdziwym hitem tegorocznych wakacji okazały się warsztaty tworzenia biżuterii z koralików. Fantazyjnie wykonane kolczyki, bransoletki czy  broszki z organzy ozdobiły później niejedną  młodą elegantkę.                                                                                
    Dużo frajdy i radości sprawiły dzieciom ciekawe  wycieczki: do Muzeum Przyrodniczego w Krempnej, Stadniny Koni ,,Stajnia Rumak” w Kotani czy pobliskiej Karpackiej Troi.    Głównym celem tegorocznego projektu  ,,Moja wieś najpiękniejsza” była  renowacja i upiększanie zabytkowych kapliczek, i krzyży przydrożnych w swojej miejscowości. Dlatego też, efektem kilkakrotnych wypraw w plener były prace przy odnowieniu zabytkowej kapliczki na ,,stygarówce” i pobliskiego krzyża misyjnego. Malowanie, prace konserwatorskie czy  samo upiększanie sadzonkami wieloletnich kwiatów i krzewów, okazały się dla dzieci nie lada wyzwaniem, na letnie upalne popołudnia.

    Finałem codziennych zmagań był zawsze ciepły poczęstunek, który czekał na dzieci w bibliotece czy wspólne biesiadowanie przy ognisku.

    Organizatorzy składają serdeczne podziękowania partnerom, sponsorom, wolontariuszom i wszystkim tym, którzy przyczynili się do realizacji zadania projektowego.


Agnieszka Jeleń


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności