Babcia Grunia w Trzcinicy

Dodano: 18.09.2012
A A A
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach - Filia w Trzcinicy zaprasza dzieci z kl. 0-3 Szkoły Podstawowej na spotkanie z Edytą Zarębską, które odbędzie się 26 września br. o godz 11.30 w Zespole Szkół w Trzcinicy.


Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach - Filia w Trzcinicy
zaprasza dzieci z kl.  0-3 Szkoły Podstawowej na spotkanie
z Edytą Zarębską, które odbędzie  się  26 września br. o godz 11.30
w  Zespole Szkół w Trzcinicy.
    
Edyta Zarębska znana pod pseudonimem Babcia Grunia to bajkopisarka i ilustratorka książek dla najmłodszych. Laureatka konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, ogłoszonego przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom, malarka, współzałożycielka wydawnictwa Bociuś.Najbardziej znaną książką jest jej debiut „Opowieści babci Gruni”-  kolorowo ilustrowane rymowanki, które przenoszą czytelnika w bajkowy świat zwierzątek.  Inne równie popularne to m.in.: „Moje ulubione dobranocki”, „Antek i stara jabłonka”, „Zosia i fiołkowy kapelusz”.

Nietypowe i oryginalne spotkanie autorskie cechować będzie niezwykła dynamiczność.  Dzieci biorąc aktywny udział  poznają twórczość pisarki,  a współnie bawiąc się  i śpiewając   przeniosą się w świat  jej  książkowych opowieści.


A. JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner