Spotkanie autorskie z Babcią Grunią w Trzcinicy

Dodano: 28.09.2012
A A A
Lubelska bajkopisarka i ilustratorka, Edyta Zarębska, znana pod pseud. Babcia Grunia, 26 września br. odwiedziła najmłodszych czytelników w Trzcinicy. Spotkanie zorganizowane przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się w Zespole Szkół w Trzcinicy.

Lubelska bajkopisarka i ilustratorka, Edyta Zarębska, znana pod pseud. Babcia Grunia, 26 września br. odwiedziła najmłodszych czytelników  w  Trzcinicy.  Spotkanie zorganizowane przez Filię Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach odbyło się w Zespole Szkół w Trzcinicy.Pisarka jest laureatką konkursu literackiego im. Astrid Lindgren, ogłoszonego przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom, malarką, współzałożycielką wydawnictwa Bociuś, obecnie   współpracującą z wydawnictwem Publicat. Najbardziej znaną książką jest jej debiut „Opowieści babci Gruni”- kolorowo ilustrowane rymowanki, które przenoszą czytelnika w bajkowy świat zwierzątek.  Inne równie popularne to m.in.: „Moje ulubione dobranocki”, „Antek i stara jabłonka”, „Zosia i fiołkowy kapelusz”.   

                                                             
W spotkaniu autorce towarzyszył mąż Robert, który przygotował oprawę muzyczną, czytał fragmenty bajek   i wspólnie z dziećmi odśpiewał  piosenkę   o bibliotekach,  napisaną wspólnie z żoną.  Nie zabrakło też opowieści o książkach.  Pani Edyta wyjaśniała  słuchaczom jak udało jej się zrealizować pragnienie o byciu pisarką. Rozmowy o marzeniach  i możliwości ich spełnienia wprowadziły wszystkich we wspaniały radosny nastrój, a żywiołowe występy pana Roberta wywołały u dzieci salwy śmiechu i burzę oklasków.   Ciekawym punktem   programu okazała się zabawa w  zgadywanki. Babcia Grunia rysowała fragmenty swoich książkowych postaci, a zadaniem dzieci było odgadnąć  kogo dany rysunek przedstawia.Na zakończenie spotkania autorka podarowała maluchom kolorowanki ze swoim autografem.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania Dyrekcji i pracownikom
Zespołu Szkół w Trzcinicy za pomoc w realizacji spotkania.

Agnieszka JeleńCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności