Rodzinny Turniej w Tenisie Stołowym w Niepli

Dodano: 16.11.2008
A A A
W sobotę 15 listopada Gmina Jasło była po raz trzeci organizatorem Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym, który odbył się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Niepli.

W sobotę 15 listopada Gmina Jasło była po raz trzeci organizatorem Rodzinnego Turnieju w Tenisie Stołowym, który odbył się na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej w Niepli.Celem imprezy było upowszechnianie gry w tenisa stołowego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz propagowanie zdrowego stylu życia, a głównym zaproponowanie rodzinom rekreacji w postaci odskoczni od dnia codziennego i możliwości wspólnej, rodzinnej zabawy na imprezie sportowej. I to się udało organizatorom, w zawodach uczestniczyły 24 rodziny, razem 48 zawodniczek i zawodników dopingowanych w wielu przypadkach przez pozostałych członków rodziny.

Rywalizacja przebiegała w dwóch kategoriach amatorskich: rodzic + dziecko do 16 lat (rocznik 1992) oraz rodzic + dziecko powyżej 16 lat. Zgodnie z regulaminem turnieju za rodzinę uważane były osoby z różnych pokoleń i bezpośrednio ze sobą spokrewnione (oboje rodziców i dzieci, babcia, dziadek, syn, córka, wnuczek, wnuczka). Każda rodzina rywalizowała minimum z dwoma innymi rodzinami, gdyż turniej był rozgrywany systemem do dwóch przegranych. Wszystkie pojedynki począwszy od I rundy stały na wysokim poziomie, a mecze w końcowej fazie turnieju swoim poziomem mogły zadowolić najwybredniejszych znawców tenisa stołowego.

Turniej przeprowadzono w miłej, sportowo - rodzinnej atmosferze. Godnym podkreślenia jest udział w turnieju zespołów rodzinnych "teoretycznie słabszych": mam z córkami i synami oraz ojców z córkami. Rodziny te nie ustępowały w rywalizacji zespołom rodzin, w których grali ojciec z synem.

Trzy najlepsze rodziny w poszczególnych kategoriach otrzymały okazałe puchary ufundowane przez Wójta Gminy Jasło Stanisława Pankiewicza.

Kategoria - Rodzic + dziecko do 16 lat

I miejsce Zaremba Marek i Konrad z Jaszczwi
II miejsce Twaróg Mariusz i Diana z Jaszczwi
III miejsce Kapanowski Arkadiusz i Konrad z Osobnicy

Kategoria - Rodzic + dziecko powyżej 16 lat
I miejsce Zając Lesław i Grzegorz z Warzyc
II miejsce Fortuna Bogdan i Kamil z Bierówki
III miejsce Zajchowski Marek i Grzegorz z Moderówki

Wszystkie rodziny uczestniczące w Turnieju otrzymały dyplomy i pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe (śpiwory, bluzy polarowe, plecaki, torby podróżne, koszulki i rakietki do tenisa stołowego). Sponsorami głównych nagród byli ING Bank, SKOK im. Franciszka Stelczyka Oddział w Jaśle oraz Podkarpacki Bank Spółdzielczy Oddział w Jaśle.

Patronat medialny sprawował Jasielski Portal Informacyjny Jaslo4u.pl.


Janusz PawlikCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności