Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

Dodano: 21.11.2008
W czwartek 20 listopada w Domu Ludowym w Warzycach odbyła się uroczystość złotych godów. Pary z terenu Gminy Jasło świętowały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego a niektórzy nawet 60-lecia.

Pięćdziesiąt lat wspólnego życia. Miłość, szacunek, poświęcenie, liczne kompromisy. Chwile dobre i złe. Dni pełne uśmiechu i te pełne łez. Wspólny dom, rodzina, dzieci i wnuki. Tylko nieliczni mogą pochwalić się tak długim stażem małżeńskim. Wśród nich są mieszkańcy Gminy Jasło, którzy zostali uhonorowani medalami przyznawanymi przez Prezydenta RP „Za długoletnie pożycie małżeńskie”.

W czwartek 20 listopada w Domu Ludowym w Warzycach odbyła się uroczystość złotych godów. Pary z terenu Gminy Jasło świętowały jubileusz 50-lecia zawarcia związku małżeńskiego a niektórzy nawet 60-lecia.

Kierownik USC Anna Witalis powitała gości, odczytała list gratulacyjny od Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Na uroczystość przybyli także Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Wojciech Piękoś, radna Maria Owsiak, ks. Kazimierz Brzyski Proboszcz Parafii Warzyce, sołtys wsi Warzyce Eugeniusz Błasik, którzy złożyli uhonorowanym najserdeczniejsze życzenia. Podczas uroczystości wystąpiła kapela ludowa „Trzcinicoki”, nie mogło zabraknąć toastu wzniesionego lampką szampana, Jubilatom wręczono kwiaty oraz pamiątkowe upominki od samorządu gminnego.

Jubileusz obchodzili dostojni Jubilaci:

• Genowefa i Franciszek Dybasiowie
  • Władysława i Jan Machańscy