100 urodziny najstarszego mieszkańca Gminy Jasło.

Dodano: 21.01.2009
A A A
15 stycznia Pan Paweł Minior z Chrząstówki obchodził setne urodziny.
Według Jubilata receptą na długie życie jest zdrowe jedzenie (mleko, czosnek), niepalenie papierosów oraz umiarkowane spożywanie alkoholu, a jedną z Jego pasji jest wyplatanie z wikliny.

15 stycznia Pan Paweł MiniorChrząstówki obchodził setne urodziny. W tym szczególnym dniu dostojnego Jubilata odwiedzili: Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz, Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Anna Witalis, Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień Kazimierz Chorążak, Prezes Światowego Związku Żołnierzy AK Oddział w Jaśle Zygmunt Kachlik oraz Członek Zarządu Związku Zygmunt Waśko. Goście wręczyli Jubilatowi kwiaty, upominki oraz złożyli życzenia zdrowia i jak najwięcej powodów do radości przez kolejne lata spędzone wśród najbliższych, a także uczcili toastem okrągłą rocznicę urodzin. Z tej okazji list gratulacyjny przesłał Prezes Rady Ministrów Donald Tusk.

Jubilat ma średnie wykształcenie, pracował m.in. jako inkasent - pobierając podatek gruntowy, sprzedawca, równocześnie prowadząc małe gospodarstwo rolne. W czasie II wojny światowej działał w konspiracji w oddziałach AK, a obecnie jest czynnym członkiem Światowego Związku Żołnierzy AK. W 2001r. otrzymał nominację do stopnia podporucznika. Jest rozmowny, pogodny a swoją dobrą formą zadziwia wszystkich, czego przykładem może być to, że czyta bez okularów.

Według Jubilata receptą na długie życie jest zdrowe jedzenie (mleko, czosnek), niepalenie papierosów oraz umiarkowane spożywanie alkoholu, a jedną z Jego pasji jest wyplatanie z wikliny.

Pan Paweł przeżył cały wiek naszej polskiej historii, dwie wojny światowe, doświadczył wiele trudów, ale wykazał się dużym patriotyzmem. Doczekał 6 wnucząt i 12 prawnucząt.Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności