Dzień Seniora w Warzycach

Dodano: 04.05.2009
A A A
19 kwietnia 2009 roku w Sali Domu Ludowego w Warzycach odbyło się spotkanie seniorów - przybyło ponad 100 osób.
19 kwietnia 2009 roku w Sali Domu Ludowego w Warzycach odbyło się spotkanie seniorów. Organizatorami i sponsorami tej uroczystości byli: Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz, Radni Gminy Jasło Maria Owsiak i Tadeusz Dubiel oraz Sołtys Wsi Eugeniusz Błasik.

W Warzycach jest 193 osoby, które przekroczyły 70 lat. Wszyscy otrzymali zaproszenia, a niektórzy od razu, z dużym zainteresowaniem zadeklarowali swój udział.
Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 przemówieniem Pana Wójta, który serdecznie powitał zebranych gości. Przybyło 104 seniorów, Dyrektor Zespołu Szkół w Warzycach Piotr Ochwat, ksiądz kanonik Tadeusz Sabik, ksiądz katecheta Wiesław Bednarz. Zebranym towarzyszyła Kapela Ludowa „Trzcinicoki”.

Po smacznym obiedzie rozpoczęły się tańce. Seniorzy bawili się wspaniale, aż do bardzo późnych godzin nocnych. Z parkietu nie schodzili najstarsi - 89 latek oraz para z 65-letnim stażem małżeńskim.
W przerwie grania kapeli słychać było śpiewy piosenek z dawnych lat. Pan Józef Bachta wyrecytował wiersz „O starości”. Widać było radość i zadowolenie uczestników imprezy. Wspomnieniom nie było końca - wszyscy zgodnie stwierdzili, iż takie spotkania są bardzo potrzebne, bowiem umożliwiają spotykanie ludziom, których wiele łączy.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować Paniom: Helenie Ligara, Stanisławie Niemiec, Aleksandrze Błasik, Genowefie Owsiak, Krystynie Kołodziej oraz Danucie Dubiel za przygotowanie spotkania od strony kulinarnej oraz obsługę gości.
Chcielibyśmy, aby „Dzień Seniora” został na stałe wpisany w kalendarz warzyckich imprez a więc mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na kolejnym takim przyjęciu.

Maria Owsiak


Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności
baner