Finał Konkursu Ekologicznego "Moja Ziemia - Czysty Świat"

Dodano: 25.05.2009
Został rozstrzygnięty konkurs "Moja ziemia - Czysty Świat", ogłoszony w marcu przez Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 6 - 18 lat.
W marcu 2009 Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle ogłosił konkurs ekologiczny „Moja Ziemia – Czysty Świat”. Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku od 6-18 lat.
  • Grupa I (klasa I-III SP) miała za zadanie wykonanie pracy plastycznej pt. "Formy spędzania wolnego czasu przyjazne środowisku";
  • Grupa II (klasa IV-VI SP)- ułożenie i zaprezentowanie w formie komiksu bajki ekologicznej;
  • Grupa III i IV (gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) –wykonanie i zaprezentowanie folderu informacyjnego na temat wykorzystania materiałów wtórnych w Gminie Jasło.

Na konkurs nadesłano wiele pomysłowych prac, z których jury wybrało zwycięzców:
  • KLASA I-III:
I MIEJSCE - KAROLINA JURKOWSKA - OPACIE
II MIEJSCE - ZUZANNA MOTKOWICZ – WOLICA
III MIEJSCE - KAMILA ZAJCHOWSKA – CHRZĄSTÓWKA
  • KLASA IV-VI:
I MIEJSCE – MAJA PISKADŁO ORAZ PAULINA TOMASZEWSKA – SZEBNIE
II MIEJSCE – ANGELIKA ROSÓŁ – TRZCINICA
III MIEJSCE – MAGDALENA JARACZ ORAZ PATRYCJA STYGAR – NIEGŁOWICE
  • GIMNAZJUM I SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
I MIEJSCE – ANDRZEJ MATYSIK - TRZCINICA
II MIEJSCE – ANETA WOJDYŁA – OPACIE
III MIEJSCE – NATALIA RZEGOCKA ORAZ SYLWIA NIEZGODA – WARZYCE

W dniu 21 maja 2009 wszyscy uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do Stadniny Koni p. Andrzeja Duljana w Łaskach. Tam odbyło się uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców i uczestników konkursu. Miło spędziliśmy czas przy zabawie i ognisku.

Serdecznie dziękujemy Prezesowi Stowarzyszenia Konik Polski p. Danucie Duljan, za zaproszenie i sfinansowanie pobytu oraz konnej przejażdżki w Stadninie Koni. Dziękujemy także p. Janowi Wątrobie, za podarowanie pieczywa i słodyczy dla dzieci. Pragniemy również podziękować panu, który podarował dzieciom kiełbaskę na ognisko.

GOK w Jaśle z/s w Trzcinicy