Wójt gminy Jasło najlepszym samorządowcem roku 2008

Dodano: 26.05.2009
A A A
W IX edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej w kategorii "Gmina" tytuł laureata otrzymał Wójt Gminy Jasło Stanisław Pankiewicz.
Podsumowanie IX edycji Podkarpackiej Nagrody Samorządowej połączone było z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyły się 23 maja 2009 r. W sali Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie odbyła się uroczysta konferencja, którą zorganizowali Tygodnik Regionalny "Nowe Podkarpacie" oraz Podkarpackie Stowarzyszenie Samorządów Terytorialnych, podczas której wyróżniono najlepszych samorządowców w kategorii: starosta, prezydent, burmistrz i wójt.


fot. A. Józefczyk "Nowe Podkarpacie"

Wśród pięciu nominowanych do Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za 2008 rok w kategorii "Gmina" znalazła się Gmina Jasło.


fot. A. Józefczyk "Nowe Podkarpacie"

Tegoroczna edycja przebiegała pod hasłem "Nasza gmina / nasze miasto / nasz powiat na półmetku kadencji 2006 - 2010".fot. A. Józefczyk "Nowe Podkarpacie"

Kapituła konkursowa na posiedzeniu w dniu 23 maja br., w skład której wchodzili: Stanisław Ożóg - przewodniczący, Stanisław Bajda, Kazimierz Barczyk, Andrzej Czajka, Józef Folcik, Zdzisław Gawlik, Rafał Kumek, Zygmunt Nowak, Maria Ragan, Piotr Socha, Stanisław Sroka, Tadeusz Więcek, Bożena Malga - Wrona, Ewa Zgłobicka dokonała wyboru laureatów Podkarpackiej Nagrody Samorządowej za rok 2008.fot. A. Józefczyk "Nowe Podkarpacie"

Statuetkę dla najlepszego wójta w 2008 roku otrzymał Stanisław Pankiewicz Wójt Gminy Jasło.


fot. A. Józefczyk "Nowe Podkarpacie"

Komisja konkursowa brała pod uwagę m.in. najważniejsze inwestycje planowane na lata 2007 - 2008 i inwestycje zrealizowane w latach 2007 - 2008, udział w programach rządowych, działania podejmowane na rzecz ochrony środowiska i edukacji ekologicznej, przynależność do regionalnych, ogólnopolskich związków, stowarzyszeń i organizacji społecznych, udział w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach oraz rankingach dla jednostek samorządu terytorialnego.fot. A. Józefczyk "Nowe Podkarpacie"

Ponadto profesjonalne jury przyznało Urzędowi Gminy w Jaśle wyróżnienie za najlepszą stronę internetową.

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności