Na ludowo w Trzcinicy

Dodano: 09.07.2009
A A A
W niedzielę, 12 lipca 2009 r. o godz. 13.00. rozpocznie się VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat Trzcinica 2009. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych - ludowa muzyka, swojskie jedzenie oraz wystawy sztuki ludowej.
W niedzielę, 12 lipca 2009 r. o godz. 13.00. rozpocznie się VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat Trzcinica 2009.
Ideą festiwalu jest ocalenie i podtrzymywanie zanikających tradycji ludowych takich jak: rzemiosło, sztuka ludowa, kuchnia regionalna, stroje i muzyka karpacka. Kultywowanie i upowszechnianie bogactwa folkloru karpackiego odbywać się będzie poprzez udział i prezentację twórczości zespołów ludowych polskich i zagranicznych.
Organizatorami Festiwalu są Gmina Jasło, Gminny Ośrodek Kultury w Jaśle z/s w Trzcinicy, Zespół Szkół w Trzcinicy, Sołectwo Trzcinica.W trakcie festiwalu przeprowadzony zostanie konkurs kapel a w jury zasiadają: Aleksandra Szurmiak - Bogucka – etnomuzykolog, Jolanta Danak-Gajda – etnomuzykolog, Tadeusz Łopatkiewicz – etnograf, Jerzy Dynia – etnomuzykolog, Andrzej Starzec – etnomuzykolog. Nagrodą w konkursie będzie tradycyjnie drewniana statuetka " Karpackiego Grajka".Wystąpią m.in.:
1. KAPELE BABIOGÓRSKIE JUZYNA i ZBÓJNIK z ZAWOJI i SKAWICY
2. KAPELA BRACISKOWIE – KROŚCIENKO NAD DUNAJCEM
3. KAPELA LUDOWA KAMRATY Z BUKOWINY TATRZAŃSKIEJ
4. ZESPÓŁ WOKALNO INSTRUMENTALNY STUDEŃKA Z KAŁUSZA NA UKRAINIE
5. KAPELA GÓROLSKO MUZYKA ZE SPISZU NA SŁOWACJI
6. KAPELA GORCE Z PRYMISTĄ FRANCISZKIEM KURZEJĄ – GOK KAMIENICA
7. POGÓRZANIE Z JASTRZĘBI
8. KAPELA SPOD KICEK – MUZYKA LACHÓW LIMANOWSKICH - LIMANOWA
9. KAPELA NA DRABYNI – STARYJ SAMBIR NA UKRAINIE
10. KAMFINIOKI - KAPELA Z JEDLICZA
11. ŚMIŁOWIANIE - KAPELA Z CIESZYNA CZESKIEGO
12. KAPELA LUDOWA TRZCINICOKIJuż po raz szósty będzie można posłuchać ludowej muzyki, a także spróbować tradycyjnego swojskiego jadła przygotowanego specjalnie na tą okazję. Festiwalowi towarzyszą również wystawy i targi sztuki ludowej.

Festiwal zrealizowano przy pomocy środków finansowych Województwa Podkarpackiego.

Cookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności