Karpacki folklor w Trzcinicy

Dodano: 13.07.2009
A A A
W niedzielę, 12 lipca 2009r. odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat Trzcinica 2009. Słoneczna pogoda przyciągnęła rzesze widzów, którzy mogli, oprócz słuchania muzyki ludowej, zwiedzić zabytkowy kościół, podziwiać prace artystów ludowych oraz spróbować wiejskiego jedzenia.
W niedzielę, 12 lipca 2009r. odbył się VI Międzynarodowy Festiwal Folkloru Karpat Trzcinica 2009. Słoneczna pogoda przyciągnęła rzesze widzów, którzy mogli, oprócz słuchania muzyki ludowej, zwiedzić zabytkowy kościół, podziwiać prace artystów ludowych oraz spróbować wiejskiego jedzenia.

Festiwal poprowadzili Józef Broda i Stanisław Łukaszczyk. Komisja Artystyczna wysłuchała 13 zespołów ludowych z Polski, Ukrainy, Słowacji, Czech i Rumunii. Oceniano repertuar, wykonawstwo zgodne z tradycją swoich regionów oraz strój ludowy i ogólny wyraz artystyczny. Ponadto, poza konkursem wystąpiła kapela Trzcinicoki z Trzcinicy.Statuetka „Karpackiego Grajka” trafiła do Kapeli GORCE z prymistą Franciszkiem Kurzeją z Kamienicy. Drugi miejsce zajęła kapela Górolsko Muzyka ze Spiszu na Słowacji, natomiast trzecie miejsce zajęła kapela ludowa KAMRATY z Bukowiny Tatrzańskiej. Ponadto komisja konkursowa przyznała dziesięciu kapelom wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych, ufundowanych przez sponsorów Festiwalu.
Sponsorzy festiwalu: Fabryka Armatur JAFAR z Jasła, Z-d Przetwórstwa Owoców i Warzyw „VORTUMNUS” w Skołyszynie, radny powiatowy Tadeusz Gorgosz, Podkarpacki Bank Spółdzielczy oddział w Jaśle, MPM s.j. w Jaśle, Wójt Gminy Jasło, Karpacka Spółka Gazownictwa oddział Zakład Gazowniczy w Jaśle, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A. Karpacki Oddział Obrotu Gazem w Tarnowie Gazownia Jasielska, Zakład Tworzyw Sztucznych GAMRAT S.A., Spółdzielnia Usług Wodno Kanalizacyjnych Produkcji Rolniczej i Handlu ROLWOD ze Skołyszyna, Firma TRANS-WIERT z Jasła, Firma Produkcyjno – Handlowa ELEKT z Jasła, Zakład Produkcyjno-Handlowo-Usługowy TERMO-TECH Przysieki, ING Bank Śląski w Jaśle, Zakład Handlowo – Usługowy „JARKOMET” z Trzcinicy, Zakład Produkcyjno – Usługowy ALIMA w Jaśle, Restauracja Różana w Skołyszynie, Firma GEO w Jaśle, Zakłady Przemysłu Owocowo – Warzywnego „Pektowin” z Jasła, Ogrodnictwo Laboratorium FLORA IN VITRO w Dębowcu, Piekarnia Kołacz w Kołaczycach, Firma Handlowa Domicela, “Sap” S.C. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Usługowo-Handlowe, Firma FOTO-EFEKT, PSS Społem w Jaśle, Piekarnia Jan Wątroba, Zamex Kraus i Wspólnicy, Fotos Studio Express w Jaśle, “Gran-Pik” Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe, Stowarzyszenie Konik Polski, Bank Spółdzielczy w Rymanowie, Przewodnicząca Rady Powiatu Jasło.

Festiwal zrealizowano ze środków Województwa PodkarpackiegoCookies

Ta strona korzysta z cookies, które instalowane są w Twojej przeglądarce, więcej informacji w Polityce Prywatności