Wakacje w bibliotece

Dodano: 20.07.2009
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach organizuje szereg ciekawych i wesołych spotkań, którym przyświeca hasło tego lata "Sposób na wakacyjną nudę". Warsztaty te potwierdzają, że wakacje nie muszą być nudne i odrobina zaangażowania, dobrego humoru i uśmiechu na twarzy sprzyja powstawaniu niezwykłych prac plastycznych.
Gminna Biblioteka Publiczna w Jaśle z/s w Szebniach organizuje szereg ciekawych i wesołych spotkań, którym przyświeca hasło tego lata "Sposób na wakacyjną nudę". Warsztaty te potwierdzają, że wakacje nie muszą być nudne i odrobina zaangażowania, dobrego humoru i uśmiechu na twarzy sprzyja powstawaniu niezwykłych prac plastycznych.

Na zajęciach poznano sztukę tworzenia lalek teatralnych, pacynek, marionetek, ponadto dzieci poznały świat papieru, modeliny, a także drewna. Dużo zabawy i uśmiechu sprawia dzieciom "Gimnastyka języka", która uczy poprawnej wymowy i dykcji, a jednocześnie przygotowuje młodych artystów do bibliotecznych zajęć teatralnych.

Wykonane prace plastyczne charakteryzują się dużą fantazją i umiejętnością młodych ludzi, niektórzy odkrywają ukryte talenty, a przede wszystkim otwierają się na świat i innych.
Prowadzone warsztaty sprzyjają nawiązywaniu nowych przyjaźni, a pogadanki w trakcie zajęć pogłębiają wartości życiowe dotyczące szacunku, tolerancji i zaufania.

Tematem kolejnych spotkań będzie teatr, zagadnienie pantomimy i gry w żywym planie.
Ponadto dzieci "zabawią się" w reżyserów tworząc scenariusz, a potem odegrają stworzoną sztukę lalkami teatralnym, które uprzednio wykonały na warsztatach plastycznych.

Dotychczas w spotkaniach udział wzięło około 140 osób. Serdecznie dziękujemy firmie ZAMEX za przekazane materiały plastyczne na zajęcia warsztatowe, jak również Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Jaśle za wsparcie finansowe.

M. Szostkiewicz- GBP w Jaśle z/s w Szebniach